Protekle subote održan je treći i posljednji ovosezonski katolički malonogometni turnir naše biskupije!

MARTIJANEC, 13.2.2022. Protekle subote održan je 3., ujedno i posljednji, Katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije pod geslom „Hvalite Ga igrom“ (usp. Ps 150,5).

Treći i posljednji turnir ove sezone započeo je okupljanjem i slavljem sv. mise u župi Presvetog Trojstva u Ludbregu koju je predslavio župni vikar i povjerenik za mlade ludbreškog dekanata vlč. Petar Krašek, u zajedništvu s okupljenim vjernicima spomenute župe. Mlade nogometaše nakon sv. mise pozdravio je i župnik i čuvar našeg ludbreškog svetišta preč. Josip Đurkan. Sv. misno slavlje svojim je pjevanjem uzveličao župni zbor mladih "Trinitas".

Nakon misnog slavlja turnir se preselio u sportsku dvoranu OŠ Martijanec gdje je nastavljen prijavom ekipa i ždrijebom. Vlč. Tihomir Kosec, predstojnik Ureda za pastoral mladih naše biskupije, duhovno je uveo nogometaše u turnir kratkom katehezom i molitvom. Nakon njega je Marta Kranjčec, tajnica Ureda, pozdravila sve prisutne te iznio opće informacije vezani uz turnir, igru i pravila.

Na posljednjem turniru sudjelovalo je 5 ekipa: „Uznesenje BDM“ (župa Molve), „Trojaki“ (župa Ludbreg), „sv. Mihael ark.“ (župa Sračinec), "Alojzijevci" (župa bl. Alojzija Stepinca, Koprivnica) i "Kućanci" (župa Kućan Marof). Turnir su sa sudačke strane popratili Mateo Videc i Kruno Ratković

Prvo mjesto na 3. ovosezonskom turniru osvojila je ekipa "Uznesenje BDM" iz župe Molve, drugoplasirana bila je ekipa "Kućanci" iz župe Kućan Marof dok je treće mjesto pripalo ekipi „sv. Mihael ark.“ iz župe Sračinec.

Najboljim strijelcem turnira proglašeni je Nikola Tuba iz ekipe „Uznesenje BDM“ (župa Molve), najboljim igračem turnira Ivan Šignjar iz iste ekipe, dok je najboljim vratarem proglašen Petar Flajšman iz ekipe „sv. Mihael ark.“. Nagradu za najbolju „Fair-play“ ekipu osvojila je ekipa „sv. Mihael ark.“ iz župe Sračinec (podsjećamo, nagrada za najbolju Fair-play ekipu dodjeljuje se jednoj od ekipa koja je, osim grupne, odigrala i Knock-out fazu turnira).

Ovaj turnir, kao posljednji ovosezonski, prošao je i u ozračju proglašenja ovosezonskih pobjednika i podjela nagrada!

Prvo mjesto na katoličkim malonogometnim turnirima naše biskupije u sezoni 2021./2022. osvojila je ekipa "Uznesenje BDM" iz župe Molvedrugoplasirana je ekipa „sv. Mihael ark.“ iz župe Sračinec dok je treće mjesto pripalo ekipi „Ivanovci“ iz župe Ivanec.

Najboljim strijelcem sezone 2021./2022. proglašeni je Nikola Tuba iz ekipe „Uznesenje BDM“ (župa Molve), najboljim igračem Toni Zagoršćak iz ekipe "Ivanovci" (župa Ivanec) dok je najboljim vratarem sezone proglašen Ivan Kokša iz ekipe „Uznesenje BDM“ (župa Molve). Nagradu za najbolju „Fair-play“ ekipu sezone osvojila je ekipa "Uznesenje BDM" iz župe Molve.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju te se mora naglasiti da su sve ekipe ovaj turnir odigrale vrlo korektno i u duhu zajedništva. Turnir je završio zajjedničkom molitvom. Ovom prilikom zahvaljujemo se sucima, zapisničarima i animatorima na pomoći te svim sudionicima turnira. Posebna zahvala ide OŠ Martijanec i njihovoj ravnateljici gđi. Sonji Huzjak koji su nam ustupili sportsku dvoranu na korištenje.

Svi rezultati utakmica, tablice, ukupna statistika, kao i završna tablica sezone s bodovima dostupni su na priloženom PDF dokumentu.