Animatori

Tko / što je animator u župi?

U Varaždinskoj biskupiji su do sada bile 4 formacije za mlade pod imenom "Mladi za mlade", vođene od strane Ureda za mlade HBK i Ureda za mlade VB te jedna koja baš nije u potpunosti vođena po Planu i programu HBK. Popis od ove 4. formacije nije ovdje istaknut.

* Što je projekt "Mladi za mlade"?

To je projekt Ureda za mlade Hrvatske biskupske konferencije u zajedništvu sa Salezijanskom mladeži koji žele osposobiti mlade srednjoškolce i studente za rad sa svojim vršnjacima u pastoralu po župama.

* Što animator može raditi?

Animator nije voditelj pastorala mladih na župi, nego pomaže, potiče, daje ideje župniku ili vjeroučitelju koji vode zajednicu mladih u župi. Tu sudjeluje onime što je naučio na formaciji.

Detaljnije i nešto opširnije o formaciji animatora možete pogledati u poizborniku - Program "Mladi za mlade".

* Koliko animatora imamo u VB?

Budući da velika većina njih ima svoj "rok trajanja" (odlazak na studij, udaja, posao...) mi stavljamo popis onih koji su aktualni.

VODITELJICA FORMACIJE: Mateja Marčun (099/504-5917)