Održan prvi ovogodišnji katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije

NOVIGRAD PODRAVSKI, 21.11.2015. Prošlog je vikenda održan 1. katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije pod geslom ''Igrajmo (se) do kraja''.
Turnir je započeo Službom riječi koju je predslavio supervizor turnira i povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec. Nakon toga, voditelj turnira Nenad Škerbić zahvalio je svima prisutnima na dolasku i dao kratke napomene i smjernice za odigravanje.

Na turniru je nastupilo 8 ekipa i to iz sljedećih župa ''Rođenja Blažene Djevice Marije'' Mala Subotica, Franjevački svjetovni red iz Varaždina, ''Rastanak svetih Apostola'' Novigrad Podravski, ''Sv. Marija Magdalena'' Kneginec, ''Sv. Fabijan i Sebastijan'' i Zajednica mladih Varaždinske katedrale iz Varaždina, ''Sv. Margareta'' Margečan, ''Sv. Tri Kralja'' Gola i župa ''bl. Alojzije Stepinac'' Koprivnica.

Prvo mjesto osvojila je ekipa "Apostoli" iz Novigrada Podravskog, drugo je mjesto pripalo ekipi ''bl. Alojzije Stepinac'' iz Koprivnice, a treće mjesto ekipi "Socka" Franjevački svjetovni red, Varaždin.
Najboljim strijelcem, a ujedno i igračem turnira, proglašen je Kruno Jambrušić iz ekipe ''bl. Alojzije Stepinac'' Koprivnica, a najboljim golmanom Marko Grašić iz ekipe "Apostoli" iz Novigrada Podravskog.
Suci su za fair play ekipu proglasili "Socku" iz Franjevačkog svjetovnog reda Varaždin.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju. Na kraju turnira voditelj se zahvalio domaćinima na iznimno lijepom gostoprimstvu i svim sudionicima turnira na sudjelovanju podjelivši pritom prikladne zahvalnice te pehare za prva tri mjesta.
Alen Lacko