Održan 2. Katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije pod geslom ''Ako tvoj brat pogriješi – prekori ga.“ (Mt 18,5)

MURSKO SREDIŠĆE, 12.1.2019. Protekle subote održan je 2. Katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije pod geslom ''Ako tvoj brat pogriješi – prekori ga.“ (Mt 18,5), ovog puta u Međimurju.

Turnir je započeo Službom riječi koju je predslavio supervizor turnira i povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec. Nakon toga, Tomislav Sakač, voditelj KMNT VB-a, zahvalio je svima prisutnima na dolasku, te uz nekoliko podsjetnika i napomena uveo u drugi turnir.

Na turniru je nastupilo 10 ekipa i to iz sljedećih župa: sv. Martin iz sv. Martina na Muri; Uzvišenje sv. Križa, Vratišinec; sv. Marija Magdalena, Ivanec; sv. Ilija; sv. Fabijan i Sebastijan, Varaždin; bl. Alojzije Stepinac iz Koprivnice; Presveto Trojstvo, Ludbreg; Uznesenja BDM, Molve; sv. Vid mč., Pitomača te ekipa Zbora mladih Varaždinske biskupije.

Prvo mjesto ovog je puta osvojila ekipa ''Uznesenje BDM'' iz Župe Molve, drugo je mjesto pripalo ekipi ''Svjetlo Martina'' iz Župe sv. Martina, biskupa iz sv. Martina na Muri dok je treće mjesto pripalo ekipi "Vidovim pitomcima" iz Župe sv. Vida, mč. iz Pitomače.

Najboljim strijelcem turnira proglašen je Matej Babić iz ekipe ''Vidovi Pitomci'' župe Pitomača, najboljim igračem turnira Nikola Tuba iz ekipe "Uznesenje BDM" župe Molve, a najboljim golmanom Vjekoslav Kolar iz iste ekipe. Turnirska je komisija naslov "fair play" ekipe dodjelila ekipi župe Molve'.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju i završio molitvom koju je predvodio vlč. Tihomir Kosec. Na kraju turnira Tomislav Sakač, voditelj Turnira, te njegov zamjenik Ivan Kaselj, zahvalili su domaćinima, OŠ "Mursko Središće i Gradu Mursko Središće, na ustupanju sportske dvorane i iznimno lijepom gostoprimstvu, sucima te svim sudionicima turnira na sudjelovanju podijelivši pritom prikladne zahvalnice te priznanja i nagrade za prva tri osvojena mjesta.

Idući, treći turnir, održati će se u subotu 16. veljače 2019. s početkom u 8.00 sati, u Molvama. Dođite i podržite svojom prisutnošću naše nogometaše! :-)

Ovom prilikom pozivamo i nove timove da nam se pridruže!