Duhovna obnova Zajednice mladih Dobroga Pastira

Od 18. do 20. studenoga 2011. zajednica mladih Dobroga Pastira iz župe sv. Fabijana i Sebastijana iz Varaždina imala je svoju duhovnu obnovu.

Kao mjesto obnove, izabrali su novoobnovljeni Duhovni centar Varaždinske biskupije na Veternici. Sama duhovna obnova odvijala se pod naslovom „Je li tko u Kristu, nov je stvor" (2 Kor 5,17), a vodio ju je vlč. Tomislav Dodlek, kapelan u župi, duhovnik i voditelj zajednice. Uz poticajne nagovore za razmišljanje, imali su i prigodu za svetu ispovijed, osobne razgovore, rad u grupama i druženje. Osobito su bile dojmljive dvije duhovne točke: u petak križni put sa svijećama po kalvariji iza crkve, u miru i tišini koju pruža onaj kraj te cjelonoćno klanjanje pred Presvetim u noći sa subote na nedjelju u kapelici bl. Ivana Pavla II.

Mladi su se radosni i obnovljeni vratili svojim svakodnevnim obvezama, svjesni da novost života u Kristu mora biti vidljiva u njihovim djelima. S Božjom pomoći!