Susret mladih uz dan sv. Uršule

29. listopada 2010. u crkvi sestara Uršilunki, povodom blagdana sv. Uršule, zaštitnice mladih i studenata održan je susret zajednica mladih grada Varaždina i okolnih župa.

Susretu se odazvalo oko 150 mladih Varaždinske biskupije, kao i mladi iz Zagreba koji su ovog vikenda bili na duhovnoj obnovi u Domu sv. Anđele te desetak svećenika.

Susret je započeo svečanom Euharistijom koju je predslavio vlč. Domagoj Matošević, povjerenik za mlade Zagrebačke nadbiskupije u zajedništvu s vlč. Damjanom Korenom, predstojnikom Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije i drugim svećenicima. Pjevanje je predvodio zbor Zajednice mladih varaždinske katedrale pod vodstvom Ivana Malbašića. Vlč. Matošević je u svojoj propovijedi govorio o važnosti Kraljevstva Božjega i kako je ono naš osnovni poziv na ovome svijetu. Također se osvrnuo na važnost „malenosti" jer Bogu nije važna veličina čovjeka, nego kako on koristi darove koje je primio od Gospodina.

Nakon svete Euharistije svoje je svjedočanstvo s mladim podijelila s. Jasna Lučić, uršulinka koja je mladima govorila o razvoju katoličke vjere i pokreta mladih katolika u Ukrajini gdje je provela deset godina.

Nakon svjedočenja s. Jasne uslijedila je zabavna predstava „Tri dana u liječničkoj ordinaciji" koju je izvela dramska skupina Vita iz Kneginca.

Susret je završen druženjem mladih uz čaj i kolače.