U Knegincu održan četvrti susret temeljne formacije animatora naše biskupije

KNEGINEC, 29.-31.3. U župi sv. Marije Magdalene u Gornjem Knegincu protekli se je vikend održala četvrta temeljna formacija animatora Varaždinske biskupije.

Ovaj susret tema je bila „Vještine/sposobnosti animatora za rad u grupi“. Program su vodile tri animatorice instrukorice Ureda HBK za mlade Mateja Marčun, Petra Herceg i Iva Vrabec, sudjelovalo je dvadeset mladih iz 9 župa naše biskupije, a sve pod budnim okom našeg povjerenika za mlade vlč. Tihomira Koseca. Kroz razna predavanja i radionice, osim što su se budući animatori upoznali s radom u grupama, naučili su nešto više i o bansevima, vještinama komuniciranja i animatorskom bontonu. Mladi su se na misnim slavljima priključivali župljanima domaćinima koji su ih srdačno primili i obradovali svojim kolačima i delicijama.

U subotu predvečer, mladi su na zabavan način iskusili kako je to sudjelovati u vođenju programa vesele večeri gdje su imali priliku pokazati svoja stečena znanja na formacijama, a na kraju večeri najuspješniji su dobili Oscare.
Uz pomoć animatora instruktora svakog susreta budući animatori neprestano napreduju, šire svoje spoznaje i znanja te duhovno rastu. Sljedeći, ujedno i posljednji vikend temeljne formacije animatora naše biskupije održat će se od 3.-5. svibnja 2019. u Caritasovom domu u Varaždinu, na području župe Sv. Josipa u Varaždinu.