Održan 3. vikend temeljne formacije animatora naše biskupije u Nedelišću

NEDELIŠĆE, 15.– 17.2.2019. Proteklog vikenda održan je treći po redu susret temeljne formacije animatora naše biskupije, ovog puta u župi Nedelišće.

Tema trećeg susreta bila je „Mjesto i pripadnost animatora u zajednici“. U sam susret, predvodeći sveto misno slavlje, mlade je uveo vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za mlade Varaždinske biskupije. Tokom vikenda, mladi su kroz različite radionice, predavanja, vježbe i igre učili o važnosti zajedništva i zajednice, područjima djelovanja animatora te koja je njihova uloga kao budućih animatora u istim.

U drugom danu vikenda, mladi su imali prilike sudjelovati na svetoj misi na latinskom jeziku koju je predvodio domaći župnik, vlč. Tihomir Ciglar uz asistenciju đakona Mislava Mikaca.

Jedan od važnijih ciljeva ovog trećeg po redu susreta bio je osvijestiti animaciju kao osobni odabir i poslanje te povećati svijest o pripadnosti zajednici. Sam susret završio je nedjeljnom sv. misom u zajedništvu sa župnom zajednicom.