Budući animatori odradili svoj drugi vikend formacije u Koprivnici!

KOPRIVNICA, 25.-27.3.2022. Proteklog vikenda održan je treći vikend temeljne formacije animatora naše biskupije "Mladi za mlade" koju prolazi 50-tak budućih animatora iz 10-tak župa naše biskupije.

Tema drugog vikenda formacije bila je „Identitet animatora”, a ona se protezala kroz tri radionice: „Antropološki identitet”, „Vrijednosti u životu i radu animatora” i „Kršćanski identitet”.

Kroz radionice polaznici su mogli razmišljati o osobnom rastu i razvoju te svome rastu u vjeri, uvidjeti svoje talente te spoznati i osvijestiti osobne vrijednosti, ali i vrijednosti u životu i radu animatora. Osim navedenog polaznici su imali prilike naučiti neke nove plesove, zabaviti se igranjem raznih igara, družiti se, moliti...

Cijeli vikend odvijao se pod vodstvom animatora instruktora: Mateje Marčun (voditeljice), Petre Herceg, Lee Miloš, Judite Havaić i Tene Vinceković te pod duhovnim vodstvom i podrškom vlč. Davorea Šumandla, domaćeg župnika župe Bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici te predstojnika Ureda za pastoral mladih, vlč. Tihomira Koseca te tajnice Ureda Marte Kranjčec.