Taizé 2002.

Katehetski ured Varaždinske biskupije organizirao je od 27. srpnja do 5. kolovoza 2002. hodočasničko putovanje mladih u Taizé u Francuskoj. Pedesetak hodočasnika vodili su predstojnik Katehetskog ureda i povjerenik za pastoral mladih vlč. mr. Damjan Koren i župni vikar fra Marko Medo iz župe Kloštar Podravski. Hodočašce je okupilo tridesetak mladih iz Varaždina i okolnih župa, 20-tak njih bilo je iz župe Kloštar Podravski, a nekoliko i iz župa Prelog i Pitomača.

Na putu do Taizéa prvog dana hodočašca 27. srpnja razgledani su Verona i Cluny. U nedjelju 28. srpnja po dolasku u Taizé hodočasnici su započeli tjedan molitve, pjesme, razmišljanja, upoznavanja i druženja međusobno i s mladima iz drugih zemalja. U takvom ozračju zajedništva upijane su poruke mira, radosti i povjerenja koje se crpe na tamošnjem izvoru vjere i molitve, a na povratku mladi su posvjedočili duboko okrijepljene osjećaje povezanosti, susretljivosti i strpljivosti. S desetodnevnog hodočasnićkog putovanja mladi su se vratili u ponedjeljak 5. kolovoza. Iskustva i poruke istinskog i ostvarenog ljudskog i kršcanskog života koje su primili u Taizéu hodočasnici će svjedočiti dalje u svojim obiteljima i župnim zajednicama, kako bi svi mladi pronašli svoje mjesto i angažman u društvu i Crkvi, a to je temeljna želja i poruka braće iz Taizéa oko kojih se svakog tjedna okuplja nekoliko tisuća mladih iz cijeloga svijeta.