Pred nama je dugo iščekivani 22. Križni put mladih Varaždinske biskupije!

VARAŽDIN, 21.3.2022. S radošću vas obavještavamo da od danas, 21. ožujka, kreću službene prijave za 22. Križni put mladih Varaždinske biskupije, koji će se tradicionalno održati vikend prije Cvjetnice, 2. i 3. travnja 2022. godine!

Ove godine hodočastit ćemo župama Đurđevačkog dekanata pod geslom „Probudi se, ti koji spavaš!“ (Ef 5,14). Svoj put započet ćemo od župne crkve sv. Franje Ksaverskog u Kozarevcu, u subotu 2. travnja u 7,30 sati, kretati se mjestima, poljima i šumama te upoznavati i uživati u prirodnoj i kulturnoj baštini tog dijela naše biskupije. Subotnju večernju sv. misu slaviti ćemo u župnoj crkvi Uznesenja BDM na nebo u Budrovcu gdje će mladi imati prilike čuti svjedočanstvo vjeroučitelja Roberta Ščuke o pokretanju križnih puteva u Hrvatskoj, kako je ova dragocjena manifestacija došla u našu biskupiju i kakav biljeg je ostavila na njegovu životu i životu mnogih mladih. Naš ovogodišnji 22. Križni put mladih završiti svečanom nedjeljnom sv. misom u zajedništvu sa našim biskupom mons. Božom Radošem u župnoj crkvi sv. Jurja mučenika u Đurđevcu oko 18 sati

Prijaviti se možete kod svojih župnika i župnih animatora zaključno sa ponedjeljkom (28. ožujka 2020. godine), a kotizacija je 40 kn. Sudionik Križnog puta može biti svaka mlada osoba starija od 14 godina! Mladi u subotu trebaju biti u 7,30 sati kod župne crkve sv. Franje Ksaverskog u Kozarevcu. Dekanatski animator, u suradnji sa dekanatskim povjerenikom za mlade, također organizira autobus koji će u subotu, 2. travnja, voziti mlade do župne crkve sv. Franje Ksaverskog u Kozarevcu i u nedjelju, 3. travnja, sa u naprijed određenog mjesta u Đurđevcu do mjesta stanovanja.

Noćenje će biti organizirano samo za zainteresirane mlade koji dolaze iz udaljenih dekanata (u nekoliko mjesta Đurđevačkog dekanata), dok mladi iz Koprivničkog, Virovskog i Đurđevačkog dekanata odlaze na noćenje svojim kućama!

Dekanatski animatori kojima se prijavljujute:
  • Bednjanski: Tihana Belčić (095/806-3710)
  • Čakovečki: Vlatko Vukina (098/802-553)
  • Đurđevački: Lucija Lukačić (097/959-3533)
  • Istočnovaraždinski i Zapadnovaraždinski: Tena Vinceković (099/199-2760)
  • Preloški: Dominik Cestar, đakon (091/576-9663)
  • Štrigovski: Mihael Goričanec (091/791-5141)
  • Ivanečki: Domenika Inkret (091/786-7348)
  • Koprivnički: Lea Miloš (099/667-0711)
  • Ludbreški: Judita Havaić (097/603-8053)
  • Varaždinskotoplički: Mateja Marčun (099/504-5917)
  • Virovski: Sofija Paša (091/907-7210)
Kako bi se što bolje pripremili za ovogodišnji Križni put, molimo vas da detaljno proučite informativni listić koji možete preuzeti ovdje, kao i prigodan plakat. Osobito obratite pozornost na čvrstu i udobnu obuću (planinarske ili čvrste cipele, nikako ne „starke“!) te da svoje najnužnije stvari obavezno nosite u ruksacima na leđima, nikako ne u rukama jer će vas to dobrano ometati u vašem kretanju.

Trasu i postaje prvog dana križnog puta mladih možete vidjeti ovdje, a drugog dana ovdje.

Križni put mladih održati će se uz pridržavanje svih epidemioloških mjera propisanih od mjerodavnih civilnih stožera glede suzbijanja pandemije covid-19.

Krenite sa duhovnim i fizičkim pripremama, pozovite svoje prijatelje, prijavite se u svojoj župi i pridružite nam se na ovogodišnjem Križnom putu mladih naše biskupije gdje vas Gospodin ponovno želi iznenaditi, duhovno oBogatiti i gdje vas očekuju brojna iznenađenja! Učinimo i ove godine svoj korizmeni hod ispunjenijim, blagoslovljenijim i plodonosnijim!

Iskreno vam se radujemo i - vidimo se uskoro!  :-)