Pred nama je događajima bogata Duhovska devetnica u Varaždinu!

VARAŽDIN, 19.5.2022. S radošću vas i ove godine pozivamo na sadržajima bogatu Duhovsku devetnicu uoči same svetkovine Duhova i Duhovsko bdijenje koje organizira i koordinira Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Pogledajte što smo vam pripremili!

I ove godine Ured za pastoral mladih organizirat će Duhovsku devetnicu uoči same svetkovine Duhova (27. svibnja - 3. lipnja 2022.) i Duhovsko bdijenje mladih (4. lipnja 2022.) u Varaždinu

Duhovska devetnica
  • 27. svibnja, petak; Franjevački trg (kod Grgura), 19:30 sati
    • Koncert duhovne glazbe "Kod Grgura" (Marija Husar, sestre Halužan, Roko Bunčić, vlč. Tihomir Kosec i suradnici, Martina Sabljak, Antonio Tkalec i Tihana Vučić)
    • sakupljati će se dobrovoljni prilozi za humanitarnu akciju Hrvatskog Caritasa "Pomoć za Ukrajinu"

• 31. svibnja, utorak; Kaderdrala Uznesenja BDM na Nebo, 20 sati
    • duhovska duhovna obnova: "Krist chat - najbolji način za dijeliti život!"
    • predvodi: fra Mate Kolak, pavlin

• 1. lipnja, srijeda; crkva sv. Nikole, 20:00 sati
    • "Srcima okrunimo Mariju", molitva ružarija za mir u Ukrajini, Hrvatskoj i cijelom svijetu
    • predvodi: vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za pastoral mladih Varaždinske biskupije

• 2. lipnja, četvrtak; dvorana Pastoralnog centra Varaždinske biskupije (Zagrebačka 3), 19:30 sati
    • Znanstveno-popularna tribina "Pandemija - post festum"
    • organizatori: Centar za proučavanje odnosa znanosti i religije i Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije
    • Gostujući sugovornici:
      • doc. dr sc. Gordan Akrap (Centar za istraživanje hibridnih sukoba);
      • dr. sc. Beata Halassy (Centar za istraživanje i prijenos znanja u biotehnologiji Sveučilišta u Zagrebu);
      • dr. sc. don Damir Šehić (Teološko-katehetski odjel, Sveučilište u Zadru)
      • dr. sc. Bruno Petrušić (Papinsko sveučilište sv. Tome Akvinskog Angelicum, Rim)
      • uvodnu riječ imati će pročelnik Centra, doc. dr. sc. Petar Tomev Mitrikeski (Fakultet Filozofije i religijskih znanosti, Sveučilišta u Zagrebu).

Duhovsko bdijenje
Vrhunac Duhovske devetnice je samo Duhovsko bdijenje 4. lipnja, također u Varaždinu (varaždinska katedrala) u 20 sati.

Bdjenje je zamišljeno je na način da svaki sudionik sam kreira svoje vrijeme (od 20:00 – 22:15 sati) na tri odvojena mjesta u sklopu biskupijskog ordinarijata i same katedrale gdje će se odvijati čitanje Božje riječi, molitva ružarija te klanjanjeVrijeme boravka u pojedinom prostoru je proizvoljno do zajedničke sv. mise u katedrali u 22:15 sati prema ponuđenom programu. Za vrijeme bdjenje biti će moguće pristupiti sv. ispovijedi. Sv. misu kojom završavamo ovogodišnju Duhovsku osminu predvoditi će naš predstojnik Ureda za pastoral mladih vlč. Tihomir Kosec u koncelebraciji sa okupljenim svećenicima.

Brzo, brzo, zabilježite ove datume u svoje vremenike i kalendariće! Animirajte svoje prijatelje, obitelji i poznanike, župljane - potaknite svoje župnike i vjeroučitelje, okupimo se oko Krista te još jednom pružimo svjedočanstvo svijetle budućnosti naše mjesne crkve! Budućnost je upravo u vama mladima! Budimo i ove godine "sol" ove naše domovine Hrvatske i naše biskupije! Dočekajmo zajedno svetkovinu Duhova! S velikom vas radošću iščekujemo! :-)

Prigodni plakat za "Duhovi" Varaždin 2022." možete preuzeti ovdje, za koncert duhovne glazbe "Kod Grgura" ovdje, dok za samu tribinu "Pandemija - post festum" ovdje.