Duhovi - Varaždin 2019.

VARAŽDIN, 14.5.2019. S radošću vas i ove godine pozivamo na sadržajima bogatu Duhovsku osminu uoči same svetkovine Duhova i Duhovsko bdjenje koje organizira i koordinira Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Pogledajte što smo vam pripremili!

I ove godine Ured za pastoral mladih organizirat će Duhovsku osminu uoči same svetkovine Duhova (31. svibnja – 8. lipnja 2019.) i Duhovsko bdjenje mladih (8. lipnja 2019.) u Varaždinu. Ove će godine program biti obogaćen i sudjelovanjem dijela korisnika Caritasa Varaždinske biskupije i osoba s invaliditetom te ministranata. Plan i mjesto kao i satnicu događaja, donosim dolje niže.

Duhovska osmina
  • 31. svibnja, petak; Franjevački Trg u 20:00 sati:
    • Koncert duhovne glazbe (Petar Buljan (Božja pobjeda), sestre Palić, sestre Halužan, Hanna Pölhe, Antonio Tkalec, vlč. Tihomir Kosec)
    • sakupljati će se dobrovoljni prilozi za obnovu kuće udruge „Betlehem“ u Varaždinu
  • 1. lipnja, subota; HNK Varaždin, 20:00 sati
    • Humanitarni mjuzikl „Svetac svega svijeta“ u izvedbi ansambla „Maksimilijan Kolbe“
    • Ulaznica: 25 kn (sav novac od ulaznica ići će za obnovu kuće udruge „Betlehem“ u Varaždinu
  • 4. lipnja, utorak; varaždinska katedrala, 19 sati
    • duhovska duhovna obnova, predvodi: fr Ivan Dominik Iličić OP
  • 5. lipnja, srijeda; Franjevački Trg 1 (zgrada Varteksa)
    • štand: prezentacija i prodaja majica s logom „Ne PSUj – ČOVJEKUj“ te proizvoda zajednice Cenacolo
  • 7. lipnja, petak; varaždinska katedrala, 19:00 sati
    • kateheza + klanjanje, predvodi: vlč. Jakov Rađa
Duhovsko bdjenje
Drugi dio je Duhovsko bdjenje 8. lipnja, također u Varaždinu. Program cjelodnevnog bdijenja:
  • sv. Mihaela ark. (Sračinec), 9:00 sati  - susret ministranata (prijave: vlč. Siniša Dudašek)
  • sv. Josip (Banfica) u Varaždinu, 11:00 sati - susret osoba s invaliditetom (prijave: vlč. Leonardo Šardi)
  • crkva Dobrog Pastira (župa sv. Fabijana i Sebastijana), 17:00 sati – susret obitelji i bračnih parova

Večernji dio bdjenja ove godine biti će u katedrali. Zamišljeno je na način da svaki sudionik sam kreira svoje vrijeme (od 20:00 – 22:15 sati) na tri odvojena mjesta u sklopu biskupijskog ordinarijata i same katedrale gdje će se odvijati čitanje Božje riječi, molitva ružarija, klanjanje te svjedočanstvo. Vrijeme boravka u pojedinom prostoru je proizvoljno do zajedničke sv. mise u katedrali u 22:15 sati prema ponuđenom programu.

Brzo, brzo, zabilježite ove datume u svoje vremenike i kalendariće! Animirajte svoje prijatelje, obitelji i poznanike, župljane - potaknite svoje župnike i vjeroučitelje, okupimo se oko Krista te još jednom pružimo svjedočanstvo svijetle budućnosti naše mjesne crkve! Budućnost je upravo u vama mladima! Budimo i ove godine "sol" ove naše domovine Hrvatske! Dočekajmo zajedno svetkovinu Duhova! S velikom vas radošću iščekujemo! :-)

Prigodni plakat za "Duhovi - Varaždin 2019." možete preuzeti ovdje, za koncert duhovne glazbe ovdje, a za mjuzikl "Svetac svega svijeta" ovdje.