Biskupijski susret mladih Varaždinske biskupije u Molvama - Marija Fest 2018.

MOLVE, 14.10.2018. Drugi ovogodišnji projekt Ureda za mlade - susret mladih Varaždinske biskupije u Molvama - Marija fest 2018. - je pred nama!

Nedjelju, 14. listopada 2018. godine, mladi Varaždinske biskupije već će tradicionalno posvetiti Majci Božjoj Molvarskoj. Ovogodišnji susret odvijat će se pod geslom: „Tri ugla u kući drži...“. Mladi će u sklopu ovogodišnjeg programa moći do Molvi doći i dan ranije biciklima, u subotu 13. listopada, uz osigurano noćenje.

Tijek Susreta bit će slijedeći:
  • Autobusi će kretati iz:
    • Varaždina (iza katedrale) u 9.00 sati
    • Čakovca kod hotela Park u 9.00 sati
    • Koprivnice s Belupovog parkirališta u 9:45 sati (prijevoz je besplatan)
  • Svečani ulaz u molvarsku župnu crkvu u 10:30 sati, pozdrav s kratkim uputama o odvijanju programa
  • 11.00 – Predavanje na temu gesla (fra Ivan Lotar) + svjedočanstvo
  • 13.00 – 13.30 – ručak
  • 13.30 – 14.15 – slobodno vrijeme
  • od 14.15 – 15.15 igre
  • 15.30 – prilika za sv. ispovijed
  • 16.00 – sv. misa koju predvodi naš biskup, mons. Josip Mrzljak
  • 18.00 – večer slavljenja uz Alana Hržicu
Na susret su pozvani svi mladi stariji od 16 godina, a prijaviti se možete kod svojih vjeroučitelja u školi, u svojim zajednicama mladih ili pak u župnom ili dekanatskom animatoru! Tko su vaši dekanatski povjerenici i animotori te njihovi kontakti, možete pronaći u izborniku "Animatori", podizbornik "Dekanatski animatori". Studenti se mogu prijaviti u Uredu za pastoral mladih Varaždinske biskupije mailom na mladi@biskupija-varazdinska.hr ili porukom na našoj Facebook stranici Mladi Varaždinske biskupije. Prijave traju do 8. listopada 2018. Organizatori susreta su: Nacionalni centar Udruge Vojske Bezgrešne i Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Prigodni plakat možete preuzeti ovdje.

Radosno vas iščekujemo!

vlč. Tihomir Kosec, povjerenik