Proteklog vikenda održano je trasiranje 22. Križnog puta mladih naše biskupije župama Đurđevačkog dekanata!

KOZAREVAC – BUDROVAC - ĐURĐEVAC, 12.-13.03.2022. Proteklog vikenda održano je trasiranje 22. križnog puta mladih Varaždinske biskupije župama Đurđevačkog dekanata.

Desetak redara iz svih krajeva naše biskupije protekli su vikend proveli na terenu trasirajući ovogodišnju rutu 22. Križnoga puta mladih naše biskupije koji će se održati 2. i 3. travnja župama Đurđevačkog dekanata. Nakon okrijepe u župi sv. Franje Ksaverskog u Kozarevcu i srdačnog pozdrava domaćeg župnika vlč. Nikice Posavija, krenuli su na dvodnevni hod pod budnim duhovnim okom povjerenika za mlade, vlč. Tihomira Koseca te Roberta Inkreta i Marte Kranjčec, glavnih trasera križnih puteva. Putem se razgovaralo, molilo, promišljalo, učilo kako biti učinkovit redar i raslo u zajedništvu između starijih i mlađih redara.

Prvi dan križnog puta činiti će 7 postaja: župna crkva sv. Franje Ksaverskog (Kozarevac), kapelica (Šandorov jarak), kapelica (Suha Katalena), šuma (Stari breg), kapelica (Sirova Katalena), raspelo (pred Budrovcem) i župna crkva Uznesenja BDM (Budrovac).

Dobrotom župnika u Budrovcu, vlč. Ivice Gladoića, domaćih župljana, vjeroučitelja i animatora, redari traseri proslavili sv. misu koju je predvodio povjerenik za mlade naše biskupije, vlč. Tihomir Kosec, okrijepili se toplom večerom, održali svoj radni sastanak te nakon druženja prožetog smijehom pošli na počinak. Nedjeljni hod započeli su sv. misnim slavljem u zajedništvu sa župljanima župe Budrovac te nakon doručka i jutarnje molitve nastavili svoj put prema svojoj završnoj točki - Đurđevcu.

Drugi dan križnog puta također će činiti 7 postaja: grobna kapela (Budrovac), kapelica sv. Elizabete (Čepelovac), kapelica sv. Ivana Nepomuka (Staro selo), raspelo (pred Kalinovcem), župna crkva sv. Luke ev. (Kalinovac), Đurđevački pjesci te župna crkva sv. Jurja mč.(Đurđevac).

Trase prvog i drugog dana križnog puta duge su 19 km. Kartu prvog dana 22. Križnog puta mladih naše biskupije možete preuzeti ovdje, dok kartu drugog dana možete preuzeti ovdje.

Smisao trasiranja, uz prvotno usvajanje rute križnog puta, također je i međusobno upoznavanje, mala duhovna obnova i druženje redara, da bi na samom križnom putu mladih spremno služili povjerenim im mladima. Ondje ih ponajprije čeka posao svjedočenja, održavanja sigurnosti i briga za sve mlade sudionike. Redari su označili svako potrebno skretanje kako ne bi zalutali, izvidjeli mjesta gdje treba biti posebno oprezan i upoznali se sa župnicima domaćinima. Također, dobili su upute kako se treba ponašati kako bi sve prošlo sigurno i na blagoslov sudionika. Bilo je i pet novih, mladih redara koji su spremno učili od starijih i iskusnijih redara.

Dragi mladi, bdijmo svi zajedno u molitvi za plodove i radosno iščekujmo 22. križni put mladih Varaždinske biskupije!