Održano trasiranje 17. križnog puta mladih Varaždinske biskupije

GOLA - MOLVE - NOVIGRAD PODRAVSKI, 18.-19.03.2017. Proteklog vikenda održano je trasiranje 17. križnog puta mladih Varaždinske biskupije župama Virovskog dekanata.

Dvadeset i pet redara iz svih krajeva naše biskupije protekli su vikend proveli na terenu trasirajući ovogodišnju rutu 17. križnoga puta mladih koji se održava 1. i 2. travnja župama Virovskog dekanata. Nakon okrijepe u župi sv. Tri Kralja u Goli dobrotom domaćeg župnika vlč. Siniše Preinera, krenuli su na dvodnevni hod pod budnim duhovnim okom povjerenika za mlade, vlč. Tihomira Koseca te Roberta Inkreta i Marte Kranjčec, glavnih trasera križnih puteva. Putem se razgovaralo, molilo, promišljalo, razmatralo i raslo u zajedništvu.

Prvi dan križnog puta činiti će 6 postaja: župna crkva sv. Tri Kralja u Goli, Trnik (raspelo), župna crkva Presvetog Trojstva u Ždali, Štvanja (šuma), Čingi Lingi (kapelica) te župna crkva Uznesenja BDM u Molvama.

Dobrotom župnika u Molvama, fra Filipa Muse te načelnika općine Molve gosp. Zdravka Ivančana, redari traseri okrijepili su se večerom, proslavili sv. misu, održali svoj radni sastanak te nakon druženja prožetog pjesmom i smijehom pošli na počinak. Nedjeljni hod započeli su sv. misnim slavljem u zajedništvu sa župljanima Molvi te nakon doručka i jutarnje molitve nastavili svoj put prema svojoj završnoj točki - Novigradu Podravskom gdje su dobrotom župljana domaćina zahvalni blagovali toplu večeru.

Drugi će dan križnog puta činiti 8 postaja: kapelica (Molve), raspelo na ulasku u Virje, župna crkva sv. Martina biskupa u Virju, Fančev mlin (ribička kuća), župna crkva sv. Mihaela Arkanđela u Miholjancu, raspelo (u blizini kapelice sv. Tri Kralja), kapelica sv. Tri Kralja te župna crkva Rastanka Svetih Apostola u Novigradu Podravskom.

Trasa prvog dana križnog puta duga je 25 km, dok nas drugog dana očekuje 19 km (trase možete pogledati na priloženim fotografijama). Smisao trasiranja, uz prvotno usvajanje rute križnog puta, također je i međusobno upoznavanje, mala duhovna obnova i druženje redara, da bi na samom križnom putu mladih spremno služili povjerenim im mladima. Ondje ih najprije čeka posao svjedočenja, održavanja sigurnosti i briga za sve mlade sudionike. Redari su označili svako potrebno skretanje kako ne bi zalutali, izvidjeli mjesta gdje treba biti posebno oprezan i upoznali se sa župnicima domaćinima. Također, dobili su upute kako se treba ponašati kako bi sve prošlo dobro. Bilo je i novih, mladih redara koji su spremno učili od starijih i iskusnih redara.

Dragi mladi, bdijmo svi zajedno u molitvi za plodove i radosno očekujmo 17. križni put mladih Varaždinske biskupije!