Festival duhovne glazbe "Duga" 2011.

U subotu, 27. kolovoza 2011. održan je 15. po redu Festival duhovne glazbe „Duga" 2011.

Važno je naglasiti da je ove godine „Duga" bila tematskog karaktera. Raspisan natječaj je od izvođača tražio autorsku pjesmu posvećenu Predragocjenoj Krvi Kristovoj. Tako je i festival „Duga" bio posvećen 600. obljetnici euharistijskog čuda u Ludbregu. Prije samog festivala u 18,00 sati u župnoj crkvi Presvetog Trojstva proslavljena je Sveta misa za sve sudionike koju je predvodio vlč. Tihomir Kosec, župni vikar. Propovijedao je đakon Petar Mlakar, a euharistijsko je slavlje svojim pjevanjem uveličao zbor Coronata.

U punoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta „Dragutin Novak" u Ludbregu, gledatelji su mogli poslušati jedanaest izvođača koji su došli iz Istre, Slavonije, Varaždina, Koprivnice i BIH. Festival su otvorili domaćini i organizatori, Pjevačko društvo mladih „Trinitas" koji su se također predstavili autorskom pjesmom „Kalež spasenja". Zatim su slijedili gosti, a to su redom bili: Anita Nježić, zbor Eshaton, Erika Barnaba i Igor Opačak, zbor Stepinčeva mladež, bend Antonius iz Sarajeva koji je festivalu dao epitet „međunarodni", varaždinska mezzosopranistica Sofija Cingula uz vokalnu pratnju okteta Donum, zbor Coronata, VIS Ime ljubavi, bend Kairos i duo - vlč.Tihomir Kosec uz pratnju đakona Petra Mlakara.

Nakon festivala održana je mala zakuska za sve izvođače koji su se dugo ostali družiti uz zajedničku pjesmu i svirku.

Fotografije uskoro!

Jelena Brcković