Adventsko-božićni koncert ZMVB-a u Jalžabetu

U nedjelju 19. prosinca 2010. Zbor mladih Varaždinske biskupije održao je u Jalžabetu svoj prvi ovogodišnji adventsko-božićni koncert.

U prepunoj župnoj crkvi sv. Elizabete Ugarske u Jalžabetu Zbor mladih Varaždinske biskupije, pod ravnanjem dirigenta Ivana Malbašića,  održao je svoj prvi koncert u seriji adventsko-božićnih koncerata koji se ove godine održavaju po jubilarni 5. put.

ZMVB je u prvom je dijelu izveo niz tradicionalnih pučkih adventskih pjesama u pratnji mezzosopranistice Sofije Cingula i Višeslava Jaklina na orguljama. U drugom je dijelu Zbor u pratnji Varaždinskog tamburaškog orkestra izveo desetak tradicionalnih pučkih božićnih pjesama.

Druženje nakon službenog dijela programa nastavljeno je u društvenom domu gdje su domaćini KUD "Sv. Elizabeta" i župnik vlč. Josip Vidović počastili prisutne.

Pozivamo sve da nam se pridruže na završnom adventsko-božićnom koncertu koji će se održati 21. prosinca 2010. s početkom u 19 sati u varaždinskoj katedrali Uznesenja BDM.

Veselimo se Vašem dolasku!