Susret mladih vjernika Gornjovaraždinskog dekanata

U subotu 17. 03. 2012. godine u župi sv. Marka evanđelista u Vinici održan je drugi susret mladih vjernika Gornjovaraždinskog dekanata.

Susret je započeo u 15.00 sati u vjeronaučnoj dvorani. Na početku susreta mladima se obratio dekanatski povjerenik za mlade, vlč. Ivica Cujzek i dekan Valent Posavec. Nakon riječi dobrodošlice uslijedilo je zajedničko promišljanje o temi OPRAŠTANJE-POMIRENJE . Katehezu je osmislila i vodila vjeroučiteljica Nadica Martinčević. Mladi vjernici su razmišljali o potrebi i važnosti praštanja i pomirenja sa sobom, s drugima i s Bogom, te o važnosti sakramenta pomirenja. Iznosili su vlastita iskustva. U raspravu su se uključili i svećenici Posavec i Cujzek.

Nakon kateheze, mladi su pristupili sakramentu ispovijedi u župnoj crkvi i aktivno sudjelovali u pobožnosti Križnoga puta. Susret je završio u 19 sati domjenkom tijekom kojega je animatorica Sunčana Benkus odgovarala na pitanja mladih vezano uz Susret hrvatske katoličke mladeži u Sisku i Križni put mladih.

Nadica Martinčević, Sunčana Benkus i vlč. Ivica Cujzek