Susret mladih vjernika Gornjomeđimurskog dekanata

28. siječnja 2012. u župi sv. Martina biskupa u Svetom Martinu na Muri održan je drugi susret pripreme za SHKM za mlade Gornjomeđimurskog dekanata.

Tema kateheze bila je „Isus hoda po vodi", u kojoj su mladi kroz molitvu, čitanje Božje riječi i parlaonicu „iskušali" tezu: Čuda su moguća.

Vrhunac susreta bio je susret mladih vjernika sa svojim Učiteljem u Svetoj misi koju su mladi animirali kroz pjevanje, čitanja i molitvu. Nakon Svete mise druženje je nastavljeno u dvorani na župnome dvoru.

Kroz ovaj susret su mladi vjernici spoznali da u životu ima oluja i „protivnih vjetrova" te da su padovi i malovjernosti prilike da se ostvari nešto veće jer Bog točno zna koliko možemo podnijeti i obećao nam je : "Nikakva kušnja veća od ljudske snage nije vas zadesila. Bog je vjeran i neće dopustiti da budete kušani preko vaših snaga, nego će vam zajedno s kušnjom dati sretan ishod, da je možete podnijeti" (1 Kor 10,13).

Zahvaljujemo dragom Bogu što smo mogli sudjelovati i doživjeti radost zajedništva!

mladi Gornjomeđimurskog dekanata