Susret mladih vjernika Donjovaraždinskog dekanata

U subotu 28. siječnja 2012. u župi sv. Mihaela arkanđela u Sračincu održan je drugi susret mladih vjernika Donjovaraždinskog dekanata u sklopu priprema za SHKM u Sisku.

Na susret se odazvalo 50-ak mladih iz nekoliko župa dekanata. Susret je započeo Svetom misom koju je predvodio dekanatski povjerenik za mlade vlč. Josip Vidović koji je mlade pozvao na svjetlost, jer kad imamo svjetlosti onda se nemamo čega bojati, onda strah ne postoji.

Nakon mise, mladi su u grupama razmatrali temu „Tko je najveći". Mladi su razmišljali o poniznosti i skromnosti, jer nas je sam Isus učio da moramo biti ponizni i svima poslužitelji kako bi bili najveći.

Nakon rada po grupama mladi iz župe domaćina prikazali su kratki igrokaz „Razgovor dviju svijeća" i ostavili jasnu poruku da svijeća u nama uvijek mora biti zapaljena i gorjeti za druge jer ćemo onda sigurno biti sretni.

Susret je završen druženjem i zajedništvom u župnoj dvorani.

Tomislav Herceg