Susret mladih Čakovečkog dekanata

U petak 2.11.2012. u župnoj dvorani u Orehovici održan je susret mladih Čakovečkog dekanata.

Tema susreta bila je "Prispodoba o svjetiljci". Okupilo se dvadesetak mladih koji su uz pjesmu, molitvu i prijateljstvo sudjelovalo na susretu. Dekanatski povjerenik za mlade vlč. Damir Slamek i vlč. Tomislav Kos, župnik iz Pribislavca obratili su se mladima te im pokušali približiti poruku iz Matejeva evanđelja "Vi ste svijetlost svijeta." Istaknuli su kako je potrebno biti svijetlo jedni drugima po primjeru Isusa Krista. Vjeroučiteljica Miroslava Novak je kroz prigodnu igru "Slijepi i hromi" pokušala je mladima približiti da prepoznaju potrebe pokraj nas i da na njih znaju odgovoriti.

Na kraju susreta, župnik domaćin pobrinuo se za druženje uz grickalice i sokove.

Miroslava Novak