Protekle subote održan je prvi ovogodišnji dekanatski susret mladih Varaždinskotopličkog dekanata

VARAŽDINSKE TOPLICE, 20.01.2018. Protekle subote u župi sv. Martina u Varaždinskim Toplicama, održano je peto po redu dekanatsko klanjanje i misa mladih Varaždinskotopličkog dekanata.

Mladi su se, zajedno sa mještanima, okupili u 18.00 sati na misnom slavlju koje je predvodio župnik domaćin, vlč. Stjepan Mostečak. Svojim pjevanjem, misu je kao i klanjanje koje je uslijedilo, obogatio zbor mladih "Sveti Dominik" iz Remetinca koji je ujedno i dekanatski zbor mladih. Zboru se u sviranju kahona i pjevanju pridružio Matija Pantaler, član zajednice Totus Tuus. Nakon mise, uslijedilo je klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom u kojem su mladi kao i mještani imali prilike razmišljati o Božjoj ljubavi i milosti prema svakom čovjeku, o Presvetom oltarskom sakramentu kao i o predanju Bogu. Nakon mise i klanjanja, kako je to i uobičajeno, uslijedilo je druženje u župnoj dvorani.

(Tekst: M.Marčun, fotografije: S.Horvatić)