Zbor mladih Varaždinske biskupije imao svoju godišnju jednodnevnu duhovnu obnovu!MAČKOVEC, 11.12.2021. Protekle subote Zbor mladih Varaždinske biskupije imao je svoju adventsku duhovnu obnovu u Župi svetog Petra i Pavla u Mačkovcu.
Zboraše te njegovog voditelja Damijana Turkovića te duhovnika Zbora vlč. Marka Domitera dočekao je i ugostio župnik preč. Anđelko Košćak. Duhovna obnova započela je zazivom Duha Svetoga uz razmatranje Lukinog evanđelja. Nakon kratke pauze uz kolače, obnova se nastavila u župnoj crkvi gdje su zboraši imali susret s Božjom riječi u šutnji. Uz pitanja vezana uz odlomak o cariniku Zakeju, promišljalo se i razgovaralo s Bogom. Dobrotom dragih župljana, uslijedila je okrijepa i rad u grupama. U grupama su se obrađivala pitanja na temu osobne duhovnosti te zajedništva Crkve. Duhovna obnova zaključena je slavljem svete mise, netom prije koje je bilo paljenje treće svijeće na adventskom vijencu ispred župne crkve.
Damijan Turković,
voditelj Zbora mladih Varaždinske biskupije