Uskoro - Holywin 2017. pod geslom "Tražite najprije Božje Kraljevstvo"!

VARAŽDIN, 31.10.2017. Ured za pastoral mladih u noći uoči svetkovine Svih Svetih, kada sekularni svijet slavi Noć vještica, po četvrti puta organizira „Holywin“, u doslovnom prijevodu Pobjedu svetih, ove godine s početkom u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Varaždinu u 20.30 sati.
Dragi mladi,

s radošću vas pozivamo na četvrtii "Holywin" na biskupijskoj razini u našoj Varaždinskoj biskupiji pod geslom "Tražite najprije Božje Kraljevstvo!"!  Molitveno-slavljeničko bdijenje održati će se uoči svetkovine Svih Svetih, u utorak 31. listopada, s početkom u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Varaždinu u 20.30 sati! Slavljenički program započeti će sv. misom koju će predvoditi vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za mlade naše biskupije a pjevanje će animirati ujedinjeni zbor mladih, sastavljen od članova više od 15-tak župa naše biskupije pod vodstvom Edija Vugrineca. Bdijenje će se nastaviti projekcijom kratkog filmića nakon kojeg ćemo se u procesiji uz svijeće zaputiti prema katedrali u kojoj ćemo slaviti Gospodina pjesmom uz prigodan koncert i završiti bdijenje poklonom Gospodinu u Presvetom oltarskom sakramentu!

Holywin je bdijenje mladih uoči blagdana Svih svetih koje je prvi puta održano 2003. godine u župi bl. Augustina Kažotića na zagrebačkoj Pešćenici na prijedlog župnika, od 2006. godine u Zagrebačkoj nadbiskupiji održava se svake godine, a projekt se širi i na druge biskupije Lijepe naše.

Cilj Holywina je obnoviti običaj okupljanja na molitvu i bdijenje uoči velikih svetkovina, a pritom i kontrirati poganskom običaju koji se sa zapada polako infiltrira i u naše društvo, a to je Halloween ili Noć vješticaHolywinom ("Svetost pobjeđuje") želi se mlade uoči blagdana Svih Svetih pozvati na radosno zajedništvo, bdijenje i molitvu te im kroz duhovno - zabavni program pokazati da i oni mogu, i da su pozvani biti sveti. Današnjoj Hrvatskoj potrebno je više no ikad novih svetaca, a na svetost smo svi, pa tako i vi dragi mladi, svakodnevno pozivani! Zato, budite ustrajni u vjeri, strpljivi, ponizni, svjedočite svoju vjeru drugima, ljubite... gorljivije no ikad!

Pozovite svoje prijatelje, obitelji, rodbinu i dočekajmo svetkovinu Svih Svetih zajedno!

Prigodni plakat preuzmite ovdje.