Međubiskupijski susret mladih Varaždinske i Bjelovarsko-križevačke biskupije u Molvama - Marija fest 2016.

MOLVE, 16.10.2016. Uz otvorenje 100. obljetnice Vojske Bezgrešne u Molvama će se održati međubiskupijski susret mladih Varaždinske i Bjelovarsko-križevačke biskupije - Marija fest 2016.

Nedjelju, 16. listopada 2016. godine, mladi Varaždinske biskupije već će tradicionalno posvetiti Majci Božjoj Molvarskoj. Toga dana uz otvorenje 100. obljetnice Vojske Bezgrešne u Molvama će se održati međubiskupijski susret mladih Varaždinske i Bjelovarsko-križevačke biskupije - Marija fest 2016., ove godine bez duhovnog festivala marijanske pjesme. Ovogodišnji susret odvijat će se pod geslom: „Milosrđe u misiji radosti“, a tijek Susreta bit će slijedeći:
  • Autobus(i) će kretali iz:
    • Varaždina (iza katedrale) u 9.00 sati
    • Čakovca kod hotela Park u 9.00 sati
    • Koprivnice s Belupovog parkirališta u 9:45 sati (prijevoz je besplatan)
  • Svečani ulaz u molvarsku župnu crkvu u 10:30 sati, pozdrav i kratko upoznavanje s programom cijeloga dana.
  • Predavanje na temu gesla u 11.00 sati
  • Razmještaj po skupinama i rad u kreativnim radionicama od 11:30 sati do oko 12:30 sati (u crkvi i vani, a u slučaju kiše u školsko-športskoj dvorani)
  • Ručak u 13.00 sati
  • Prezentacija rada po grupama od 14.00 sati
  • Gost iznenađenja u 15.00 sati
  • Prilika za ispovijed u 16:15 sati
  • Molitva krunice u 16:30 sati (uz daljnju priliku za ispovijed)
  • Sveta misa koju predvodi naš biskup, mons. Josip Mrzljak oko 17.00 sati
  • Agape i druženje iza svete mise
Na susret su pozvani svi mladi stariji od 16 godina, a prijaviti se možete kod svojih vjeroučitelja u školi, u svojim zajednicama mladih ili pak u župi. Studenti se mogu prijaviti u Uredu za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Prijave traju do 10. listopada 2016. Organizatori susreta su: Nacionalni centar Udruge Vojske Bezgrešne, Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije te Ured za pastoral mladih Bjelovarsko-križevačke biskupije.

Radosno vas iščekujemo!