"Duhovi" 2021. u Varaždinu!

VARAŽDIN, 13.5.2021. S radošću vas i ove godine pozivamo na sadržajima bogatu Duhovsku osminu uoči same svetkovine Duhova i Duhovsko bdjenje koje organizira i koordinira Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Sadržaji i aktivnosti će se održati prema preporukama i uz pridržavanje svih epidemioloških mjera danih od civilnog stožera. Pogledajte što smo vam pripremili!

I ove godine Ured za pastoral mladih organizirat će Duhovsku osminu uoči same svetkovine Duhova (17. - 21. svibnja 2021.) i Duhovsko bdjenje mladih (22. svibnja 2021.) u Varaždinu

Duhovska osmina

Prva četiri dana rezervirana su za duhovsku duhovnu obnovu za mlade kroz koju će nas gostujući svećenici vratiti temeljima prve Crkve koji od samih početaka prožimlju i nose rad i djelovanje i našeg Ureda za pastoral mladih, a u godini u kojoj s radošću iščekujemo i blagoslov i otvorenje novoizgrađenog pastoralnog centra za mlade naše biskupije. Svaki dan gostovati će drugi svećenik sa svojim slavljeničkim timom, a svaki dan će se sastojati od slavlja sv. mise sa prigodnom katehezom i klanjanjem. Duhovska duhovna obnova održavati će se u varaždinskoj katedrali s početkom u 19 sati. Za vrijeme obnove moći će se pristupiti i sakramentu sv. ispovjedi.
  • 17. svibnja (ponedjeljak)
    • tema: MOLITVA
    • predvodi: fra Stjepan Brčina, franjevac koncentualac sa župe Sv. Duha u Zagrebu
  • 18. svibnja (utorak)
    • tema: ZAJEDNIŠTVO
    • predvodi: vlč. Zoran Grgić, povjerenik za pastoral mladih Bjelovarsko-križevačke biskupije
  • 19. svibnja (srijeda)
    • tema: BIBLIJA
    • predvodi: vlč. Josip Pende, povjerenik za pastoral mladih Riječke nadbiskupije
  • 20. svibnja (četvrtak)
    • tema: EUHARISTIJA
    • predvodi: don Mihovil Kurkut, salezijanac i ravnatelj nakladničke kuće Salesiana
  • 21. svibnja (petak) - Humanitarni koncert duhovne glazbe "Kod Grgura"
    • ​humanitarni koncert vlč. Tihomira Koseca i suradnika povodom izavanja novog nosača zvuka "U Sveti čas"
    • na koncertu će se moći nabaviti i nosača zvuka po minimalnoj cijeni od 80 kuna, a sav novac prikupljen od prodaje ovog nosača zvuka ići će u humanitarne svrhe za potrebe „Obitelji 5+“ (obitelji s petero i više djece Sisačke biskupije) pogođene nedavnim potresima o kojima skrbZaklada za obitelji Sisačke biskupije „Kardinal Franjo Kuharić“ i Ured za pastoral braka i obitelji
    • spremamo vam i GOSTE IZNENAĐENJA! :-)
    • Franjevački trg (kod Grgura), 20 sati

Duhovsko bdjenje
Vrhunac Duhovske osmine je samo Duhovsko bdjenje 22. svibnja, također u Varaždinu (varaždinska katedrala) u 20 sati.
Bdjenje je zamišljeno je na način da svaki sudionik sam kreira svoje vrijeme (od 20:00 – 22:15 sati) na tri odvojena mjesta u sklopu biskupijskog ordinarijata i same katedrale gdje će se odvijati čitanje Božje riječi, molitva ružarija te klanjanjeVrijeme boravka u pojedinom prostoru je proizvoljno do zajedničke sv. mise u katedrali u 22:15 sati prema ponuđenom programu. Za vrijeme bdjenje biti će moguće pristupiti sv. ispovijedi.

Sadržaji i aktivnosti Duhovske osmine i Duhovskog bdjenja održati će se prema preporukama i uz pridržavanje svih epidemioloških mjera danih od civilnog stožera.

Brzo, brzo, zabilježite ove datume u svoje vremenike i kalendariće! Animirajte svoje prijatelje, obitelji i poznanike, župljane - potaknite svoje župnike i vjeroučitelje, okupimo se oko Krista te još jednom pružimo svjedočanstvo svijetle budućnosti naše mjesne crkve! Budućnost je upravo u vama mladima! Budimo i ove godine "sol" ove naše domovine Hrvatske! Dočekajmo zajedno svetkovinu Duhova! S velikom vas radošću iščekujemo! :-)

Prigodni plakat za "Duhovi" Varaždin 2021." možete preuzeti ovdje.