Biskupijski susret mladih Varaždinske biskupije u Molvama - Marija Fest 2017.

MOLVE, 7.-8.10.2017. Prvi ovogodišnji projekt Ureda za mlade - susret mladih Varaždinske biskupije u Molvama - Marija fest 2017. - je pred nama!

Nedjelju, 8. listopada 2017. godine, mladi Varaždinske biskupije već će tradicionalno posvetiti Majci Božjoj Molvarskoj. Ovogodišnji susret odvijat će se pod geslom: „Traže se zvijezde“. Mladi će u sklopu ovogodišnjeg programa moći sudjelovati i na „Marijanskoj biciklijadi“ od Schönstattskog marijanskog svetišta u Maloj Subotici do samih Molvi koja kreće dan ranije, u subotu 7. listopada uz osigurano noćenje.

Tijek Susreta bit će slijedeći:
  • Autobus(i) će kretali iz:
    • Varaždina (iza katedrale) u 9.00 sati
    • Čakovca kod hotela Park u 9.00 sati
    • Koprivnice s Belupovog parkirališta u 9:45 sati (prijevoz je besplatan)​   ​​
  • Svečani ulaz u molvarsku župnu crkvu u 10:30 sati, pozdrav i kratko upoznavanje s programom cijeloga dana.
  • Predavanje na temu gesla u 11.00 sati
  • Ručak u 13.00 sati
  • Slobodno vrijeme od 13.30 do 15.00 sati
  • U 15.00 sati „Teenager svjedoči“
  • Prilika za ispovijed u 16:15 sati
  • Molitva krunice u 16:30 sati (uz daljnju priliku za ispovijed)
  • Sveta misa koju predvodi naš biskup, mons. Josip Mrzljak oko 17.00 sati
Na susret su pozvani svi mladi stariji od 16 godina, a prijaviti se možete kod svojih vjeroučitelja u školi, u svojim zajednicama mladih ili pak u župnom ili dekanatskom animatoru! Tko su vaši dekanatski povjerenici i animotori te njihovi kontakti, možete pronaći u izborniku "Animatori", podizbornik "Dekanatski animatori". Studenti se mogu prijaviti u Uredu za pastoral mladih Varaždinske biskupije mailom na mladi@biskupija-varazdinska.hr ili porukom na našoj Facebook stranici Mladi Varaždinske biskupije. Prijave traju do 2. listopada 2017. Organizatori susreta su: Nacionalni centar Udruge Vojske Bezgrešne i Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Prigodni plakat možete preuzeti ovdje.

Radosno vas iščekujemo!