Zbor mladih varaždinske biskupije i suradnici ureda za mlade posjetili Šibensku biskupiju

SKRADIN, ŠIBENIK, 11.12.2016. Na završetku još jedne građanske godine Zbor mladih varaždinske biskupije i suradnici ureda za mlade posjetili su Skradin i Šibenik te uživali u ljepotama NP "Krka".

U ranu zoru 3. nedjelje došašća, autobus pun mladih predvođen svojim povjerenikom, vlč. Tihomirom Kosecom, krenuo je put hrvatskog juga. Po zajedničkoj jutarnjoj molitvi, mladi su malo drijemuckali dok se, prošavši Velebit, nisu ukazali obrisi mora. To je bio znak da je prvo odredište toga dana blizu stoga su mladi u molitvi krunice prikazali dan koji je pred njima i ljude koje će susretati toga dana. U Skradinu ih je s radošću dočekao vlč. Gabrijel Jagarinec, povjerenik za mlade Šibenske biskupije i župnik župe rođenja Blažene Djevice Marije sa svojim vjernicima. Uslijedilo je misno slavlje koje je predvodio naš povjerenik za mlade, vlč. Kosec dok je pjevanje animirao Zbor mladih varaždinske biskupije  pod ravnanjem svojeg voditelja Edija Vugrineca. Nakon završetka misnog slavlja, zbor je održao i kratak adventski koncert za vjernike župe domaćina.

Nakon srdačne i bogate okrijepe koju su pripremili domaćini, mladi su, predvođeni vlč. Jagarincem, obišli Skradin i zaputili se put Nacionalnog Parka "Krka" gdje su uživali u prirodnim ljepotama slapova koji u ovo doba izrazito obiluju vodom. Dvosatna šetnja bila je prožeta bogatim razgovorima, pjesmom i smijehom. Posjet Šibenskoj biskupiji nastavio se posjetom njenom središtu - Šibeniku, gdje su mladi posjetili nacionalno svetište sv. Nikole Tavelića i katedralu sv. Jakova, susreli se sa generalnim vikarom Šibenske biskupije, mons. Marinkom Mlakićem, prethodnim povjerenikom za mlade, koji im je progovorio o samoj katedrali, a na kraju su mladi i zapjevali na katedralnom trgu. Po razgledu Šibenika, mladi su se uputili radosna i ispunjena srca svojim domovima.

(M.K., fotografije: B.H.)