Upute za sudionike Križnog puta mladih

Hvaljen Isus i Marija!

Dragi mladi, sudionici 24. Križnog puta mladih Varaždinske biskupije!

Pred nama je jedan prekrasan vikend zajedništva s Bogom i braćom i sestrama, koji žele slijediti Isusa na njegovom križnom putu. Toplo vam preporučam da ovih dana molite za uspjeh i plodove toga Križnog puta - svatko od nas može od danas do petka izmoliti jednu deseticu krunice žalosnih otajstava i pročitati dnevno evanđelje (koje možete naći na http://www.hilp.hr/liturgija-dana).

Želio bih ovim putem skrenuti pozornost na neke važne tehničke i organizacijske pojedinosti. Križni put se održava, bez obzira na vremenske uvjete. Ujutro kad se treba dići iz kreveta nema odustajanja! 😉 Uči, pripremaj ispite ovaj tjedan, da u već u petak navečer budeš spreman za školu u ponedjeljak. (Isto vrijedi za one koji su se prijavili... Nema odustajanja, domaćini se pripremaju za nas... ) Svakako ponesi kabanicu, a ne kišobran. Hodaj u čvrstim cipelama za planinarenje (najbolje gojzerice). Nikako nemoj ići na put u starkama ili nekim laganim patikama. Ponesi sendviče i dovoljno tekućine za oba dana. U subotu navečer imat ćemo organiziranu večeru i u nedjelju ujutro doručak. Spavamo u školi i sportskoj dvorani škole u vrećama za spavanje. Uz to ponesi neki podmetač da ne spavaš izravno na podu. Obavezno ponesi rezervnu odjeću, obuci se slojevito da možeš obući ili skinuti koji sloj odjeće. Ponesi neke lagane papuče za boravak u školi. Nema alkohola. Ne nosi stvari u rukama i ne nosi nepotrebne stvari. Uzmi krunicu, molit ćemo po putu. U subotu će biti mogućnost euharistijskog klanjanja, sveta ispovijed po putu i u subotu navečer prije svete mise. Također, ako sviraš gitaru ili nešto slično, ponesi sa sobom.

Kotizaciju ćeš dati u autobusu animatoru zaduženom za tvoj dekanat ili tvoj autobus. Kotizacija iznosi 10 €, za tvog brata ili sestru 5 €, a ostala braća ne plaćaju. Uz to istoj osobi dat ćeš novac za pokrivanje troškova prijevoza. Ukoliko netko ne dolazi autobusom, svoju će kotizaciju podmiriti po dolasku u Ivanec, na stolu ispod nadstrešnice u župnom dvorištu. Ako dolaziš drugi dan, potražit ćeš redara koji će biti zadužen za skupljanje kotizacija. Misa u Klenovniku predviđena je u subotu u 20 sati, a u nedjelju jutarnja molitva u 8:30. Misa u Bednji predviđena je u nedjelju u 18 sati.

Kada dođete u Ivanec, autobus će vas ostaviti kod župne crkve. Dođite u župno dvorište kraj crkve, ponudite se čajem i pecivom, pokupite majice i ostale materijale svaki za sebe i odlazite u crkvu gdje će u 8:00 započeti naš program. U nedjelju navečer, nakon mise u Bednji polazak autobusa planiran je u 19:30 prema doma.

Dođite na polazište svog busa na vrijeme, uvijek bolje prije predviđenog vremena. Nikoga se ne čeka.

Raspored (6) autobusa:

1. Đurđevački i Virovski dekanat. Vode ga Dorotea Globan i Martina Klarić.

5:30 - Đurđevac kod župne crkve
5:35 - Virje, autobusna stanica kod PPK trgovine na glavnoj cesti
5:40 - Novigrad Podravski, autobusna stanica, Virovska ul. 15

1. Koprivnički dekanat. Vodi ga Damjan Domanovac.

Polazak autobusa:
5:45 - Koprivnica, Pastoralni centar bl. A. Stepinca  (Željka Selingera 16) Dođite 15 minuta ranije.

1. Čakovečki i Štrigovski dekanat. (Osim Orehovice) Vodi ga Nikolin Kutnjak.

Polazak autobusa:
6:30 - Čakovec na parkiralištu kod Hotela Park

1. Preloški i Istočnovaraždinski dekanat, Orehovica. (Ivanec na povratku.) Vodi ga vlč. Dominik Cestar i Petar Ciglar.

6:00 - Prelog, kod župne crkve
6:10 - Mala Subotica, kod župne crkve
6:15 - Orehovica, kod trgovine Metss (Ul. Nikoe Tesle)
6:30 - Trnovec Bartolovečki, autobusna stanica, Pekara Trnovec na glavnoj cesti
6:40 - Varaždin, Prva gimnazija Varaždin (Petra Preradovića 14)

U nedjelju navečer tim busom vraćaju se mladi iz župe Ivanec, koji su se javili za prijevoz.

1. Zapadnovaraždinski dekanat, Petrijanec, Maruševec. Vodi ga Tena Vinceković.

6:30 - romsko naselje Gornje i Donje Vratno
6:40 - Sračinec, autobusna stanica u Varaždinskoj ul. 225
6:50 - Varaždin, veliko parkiralište kod groblja
7:00 - Vidovec, crkva sv. Vida, autobusna stanica

Ako treba nekoga pokupiti bus može uz put stati (npr. Cerje Nebojse).

1. Ludbreški, Varaždinskotoplički dekanat i Margečan. Vodi ga Pia Košćak i Andrija Havaić.

Polasci autobusa.
6:15 - Ludbreg, kod župne crkve
6:20 - Poljanec, autobusna stanica kod caffe bar „K Joži“ (bus skreće prema Slanju)
6:35 - Varaždinske Toplice, autobusna stanica u Ul. bana Jelačića
6:50 - Novi Marof, autobusni kolodvor,
7:10 - Osečka (Margečan) kod Caffe bar „Promil“

Pronađite himnu na poveznici i naučite je.
Za dodatne informacije javite se dekanatskim animatorima ili voditeljima autobusa.
Radujem se što ćemo biti zajedno ovoga vikenda.

Srdačan pozdrav,
Marko Domiter, povjerenik