PRIJAVE - Temeljna formacija animatora 2023./24.

Dragi mladi,

i ove godine u našoj biskupiji organiziramo Temeljnu formaciju animatora programa Ureda za mlade HBK "Mladi za mlade".
Temeljna formacija sastoji se od pet susreta: 1 jednodnevnog i 4 vikend-susreta (koji započinju u petak navečer i završavaju u nedjelju s ručkom). Na nju se nastavlja specijalizacija u trajanju od tjedan dana tijekom ljetnih mjeseci.
Formacija animatora namijenjena je srednjoškolcima i studentima. Prilika je to za vas, koji ste aktivni članovi župnih zajednica, da pod vodstvom svećenika i starijih animatora, više upoznate sebe, rastete u vjeri, stječete vještine i znanja, razvijate talente kako bi otkrivali svoje mjesto i poslanje u Crkvi, na prvom mjestu svojoj župnoj zajednici.

Susreti će se održati po sljedećem rasporedu:
1. susret: 4. studenoga 2023. s početkom u 10 sati - Varaždin, Centar za mlade, Zagrebačka 3a (cjelodnevni susret)
2. susret: 24.-26. studenoga 2023. - Koprivnica, Župa bl. A. Stepinca, Željka Selingera 16
3. susret: 12.-14. siječnja 2024. - Mačkovec, Župa sv. Petra i Pavla, Trg sv. Petra i Pavla 1a
4. susret: 1.-3. ožujka 2024. - Radovan, župna kuća, Varaždinska 20 (Župa sv. Margarete, Margečan)
5. susret: 12.-14. travnja 2024. - Trnovec, Župa Majke Božje Snježne, Široke ledine 4

Ako se promijeni termin ili mjesto susreta, mladi će biti pravovremeno obaviješteni.
Kotizacija za jedan susret po sudioniku iznosit će 20 €, kao i prošle godine. (Na prvom susretu nema kotizacije.)

Prijave: Javite svojim župnicima ili župnim vikarima koji će vas prijaviti u Ured za pastoral mladih. Potrebno nam je vaše ime i prezime, župa, datum rođenja, mobitel i e-mail. Prijave traju do 29. listopada.

Nakon završene temeljne formacije animatora slijedi specijalizacija koja se nadovezuje na prethodni program. Na specijalizaciji mogu sudjelovati mladi koji su redovito polazili temeljnu formaciju. Također je važno da sudjelujete u programu tijekom cijelog vikend-susreta. Specijalizacija će se održati u Pastoralnom centru u Ludbregu od 24. do 31. srpnja sljedeće godine. O tome na proljeće.

Detaljne informacije potražite na mladi@biskupija-varazdinska.hr.

Radujemo vam se i vidimo se na prvom susretu u Varaždinu 4. studenoga!

Animatori instruktori
iz Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije