Ljetne radionice za mlade u župi Martijanec

Dolaskom ljeta i ljetnih praznika, u župi Martijanec već se treću godinu zaredom organiziraju Ljetne radionice za mlade.

Nakon biblijskih likova i Isusovih prispodoba, ove godine tema radionica su Isusova čuda. Tako smo do sada obradili tri Isusova čuda: Pretvaranje vode u vino u Kani, Isus stišava oluju te Isus hrani pet tisuća ljudi. Cilj je radionica, pod vodstvom vjeroučiteljice Dubravke Červek, odgajateljice predškolske dobi Lucije Šmrček, orguljaša Matije Červeka i srednjoškolke Ivane Brunčić približiti djeci lik Isusa i posvijestiti im da je uistinu činio čuda koja mu se pripisuju u Evanđelju. Nakon uvodne molitve, radionica počinje sa neobaveznom igrom, zatim slijedi uvod u temu, a nakon toga rad po grupama. Na kraju radionica svaka grupa izlaže svoje radove i sve se završava sa molitvom. Naravno, sve je prilagođeno mladenačkoj dobi, pa su radionice pune smijeha, igre, veselja, ali i ozbiljnog rada po grupama, gdje mladi pokazuju silan trud i maštu da iskažu svoje viđenje određenog Isusovog čuda. Odaziv djece je svake godine sve veći, a dolaze nam djeca od pet godina na dalje. Radionice se održavaju svaki utorak u 17 sati!

M.Č.