"Ja imam sve!"

cres_mala1Dragi mladi,

danas vam donosimo novo svjedočanstvo sa ovogodišnjih ljetnih kampova i aktivnosti! Ovoga puta iz studentskog kampa za mlade u Cresu! Svjedočanstvo nam donose s. Damjana Mihaela Barbarić, uršulinka i Damjana Kolednjak, učenica iz župe sv. Vida u Varaždinu! Kamp se održao od 21. do 28. srpnja 2014.  u predivnom samostanu franjevaca konventualaca u Cresu, gdje se okupilo 60 mladih iz Bistre, Pregrade, Zagreba, Slavonskog Broda i Varaždina. Zahvalni smo fra Zdravku Tubi na spremnosti i velikodušnosti što je otvorio vrata samostana za ove mlade. Voditelji kampa bili su vlč. Tomislav Kralj, s. Andreja Dujić i s. Damjana Barbarić. S nama je bio i vlč. Nikola, župnik Gornje Stubice.

Tema je bila 'Ja imam sve!' rečenica koju je izrekla bl. Chiara Luce Badano. Kroz kateheze, Božju riječ i svjedočanstva razmišljali smo o svijetlim i križnim situacijama u našem životu. Popodnevne radionice koje su vodili animatori Danijela, Marija, Nikola, Juraj i Filip imale su zadatak u skeč prereći te situacije. Ostalo vrijeme uživali smo u zajedništvu, kupanju, plivanju... Jedno smo prijepodne posjetili i čuli svjedočanstvo sestara benediktinki. Toga je dana bio s nama i vlč. Zvonimir Badurina...Večernji program bio je ispunjen skečevima koji su priredili mladi u popodnevnim radionicama, a završavao je molitvom krunice Božanskom milosrđu.

Dan tišine u petak progovorio je svakome osobno kroz tekstove bl. Chiare, Sveto pismo, kroz klanjanje pred Presvetim tijekom dana, a dan samo završili podjelom i euharistijskim slavljem.

Subota je bio dan svjedočenja o duhovnom pozivu... mladi su imali prilike čuti zašto duhovni poziv iz evanđelja, te konkretno od svakog voditelja. Popodnevne radionice trebale su kroz kreativno prikazavanje oktiriti crtice iz svjedočanstava. Uz večernji osvrt i otkrivanje anđela završili smo službeni dio programa.

Nedjeljnim misnim slavljem u crkvi s vjernicima zaključili smo kamp ove godine zahvalivši Bogu za divna djela koja čini po svima nama. Zahvaljujući fra Zdravku imali smo prilike pogledati mjuzikl 'Život za život' koji je bio početkom srpnja na otvorenju Creskih večeri 2014. Tako je Gospa Bezgrešna pronašla put i do ovih mladih i po medaljicama koje nam je fra Zdravko podijelio posebnim blagoslovom. Neka sve nas čuva Trojedini Bog i Gospa Bezgrešna!

Evo i kako je kamp doživjela Damjana Kolednjak i što nam poručuje! "S. Damjana me upitala želim li otići na sedmodnevni odmor s mladima na Cres. To je bila duhovna obnova za mlade. Isprva sam se protivila tom putovanju jer nikog nisam poznavala i bilo me strah kako će sve to ispasti. Na kraju sam pristala i u ponedjeljak, 21.07.2014. krenuli smo iz Zagreba prema Cresu. Voditelji ove duhovne obnove su bili vl. Tomislav Kralj, župnik iz Bistre i uršulinka s. Damjana Brbarić, iz Varaždina. Shvatila sam da je dobro što nikog ne poznajem jer ću ovako upoznati nove prijatelje i mogu puno toga novoga naučiti. Kad smo stigli, velikodušno su nas dočekali franjevci iz samostana Sv. Frane na Cresu. Tamo smo odsjedali. Svaki je dan prolazio sve brže. Molitva, pjesma, Sv. Misa.. Svaki je dan krio nešto novo, nešto posebno. U tih 7 dana naučiš mnogo o sebi, ali naučiš ono što je najvažnije, a to je kako biti bliže Bogu. Sve više shvačaš koliko je Bog milosrdan, dobrostiv i koliko nas neizmjrno ljubi. Dan šutnje je za mene osobno bio jedno prekrasno iskustvo. Skrušen, na nekom samotnom mjestu, ponizno moliš i razgovaraš s Gospodinom. Samo ti i On. Slušaš što ti poručuje. Kamp za mlade na Cresu je bilo nešto prekrasno što mi se moglo dogoditi jer sam upoznala nove prijatelje, naučila puno toga, a najvažnije od svega, zbližila sam se s Bogom. Preporučila bih svim mladima da dođu jer se ovdje dobiva odmor za dušu."