Proteklog vikenda održan prvi ovogodišnji krizmanički mlaonogometni turnir Varaždinske biskupije

KUČAN MAROF, 9.2.2019. Protekle je subote u prostorima sportske dvorane VII. osnovne škole Varaždin održan prvi Krizmanički malonogometni turnir Varaždinske biskupije u organizaciji Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Turnir je započeo molitvom koju je predslavio supervizor turnira i povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec, koji je ujedno zahvalio svima prisutnima na dolasku te uvodnim riječima Tomislava Sakača, koordinatora turnira, koje je dao kratke napomene i smjernice te podsjetio na pravila za odigravanje.

Na turniru je nastupilo 11 ekipa iz sljedećih župa: Uskrsnuća Isusova Kučan Marof, sv. Marije Magdalene Kneginec, sv. Vida Pitomača, sv. Mihaela arkanđela Sračinec, Majke Božje Snježne Trnovec, sv. Martina Varaždinske Toplice, Sv. Josipa Varaždin, Sv. Luke Kalinovac, Presvetog Trojstva Reka, Uznesenja BDM Molve, Marije Pomoćnice Strahoninec.

Prvo mjesto pripalo je ekipi „Sv. Josip“ iz župe sv. Josipa iz Varaždina, drugo mjesto je osvojila ekipa župe sv. Marije Magdalene Kneginec, dok je treće mjesto pripalo ekipi župe sv. Mihaerla ark. Sračinec.

Najboljim igračem turnira proglašen je Vinko Horvatić iz ekipe Župe sv. Josipa Varaždin. Najboljim strijelcem turnira proglašen je Marino Habek iz ekipe Župe sv. Mihaela Ark. Sračinec dok je najboljim golmanom turnira proglašen Krešimir Karić iz župe sv. Marije Magdalene Kneginec. Ekipi iz Župe sv. Luke Kalinovac pripala je titula najbolje „fair-play“ ekipe turnira.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju, druženju i čistoj igri. Na kraju turnira voditelj se zahvalio domaćinima, ravnateljici VII. osnovne škole gđi. Ruži Levatić, na iznimno lijepom gostoprimstvu, sucima, zapisničkom stolu i medicinskoj potpori te svim sudionicima turnira na sudjelovanju podijelivši pritom prikladne zahvalnice za prva tri mjesta.

Idući turnir očekuje nas 2. ožujka. Radujemo se novom susretu!