"Postdubrovački" susret u Rasinji

dscn3459Nakon pripremnih susreta i  SHKM-a održanog u Dubrovniku, mladi Ludbreškog dekanata organizirali su „postdubrovački“ susret kojim su željeli nastaviti zajednička druženja.

U subotu, 14. lipnja 2014. godine, mladi iz Rasinje, Ludbrega i Svetoga Đurđa okupili su se u župi Našašća Svetog Križa u Rasinji. Susret je započeo svetom misom koju je predvodio domaći župnik vlč. Damir Tito Šmintić. Nakon euharistije, prisutni su se prisjetili susreta u Dubrovniku, a svoje doživljaje iz Dubrovnika su, radeći u grupama, prikazali sudionicima skečevima, odnosno glumom, a neki su napisali tekst i otpjevali ga na melodiju himne „Na slobodu pozvani“. Svaka grupa je pročitala i svoju molitvu zahvale.

Susret su animirali mladi iz zbora Leticia, a svi su prisutni molitvom i pjesmom zahvalili Bogu na predivnom SHKM-u u Dubrovniku.

Druženje se nastavilo uz zakusku nakon koje je, naravno, opet uslijedila pjesma!

Nina Habijan

bh