Duhovna obnova "Gaudete-Radujte se!"

11. i 12. prosinca 2010. u Ivanečkom Vrhovcu ordžana je duhovna obnova za mlade.

Potaknuti idejom našeg novog župnika vlč. Ivice Bačanija, da doživimo i naučimo nešto novo, odlučili smo odazvati se toj ideji i posjetiti samostan sestara Klanjateljica Krvi Isusove! Puni entuzijazma nestrpljivo smo dočekali taj susret!

Duhovna obnova je bila više namijenja mladima, ali naravno svi su bili pozvani.

Sestra Danijela Anić i kandidatica Sunčica Kunić uspješno su odradile svoj zadatak. Kroz njihovo izlaganjenje, razne osobne i zajedničke zadatke, igre, prekrasno klanjanje u kapelici, koje je ostavilo veliki dojam na nas, sakrament pomirenja, meditaciju i euharistijsko slavlje u punini smo doživjeli temu duhovne obnove, „Gaudete-Radujte se!"

Naša zajednica mladih „Martinci" iz župe Sv. Martina s oduševljenjem je prihvatilila njihov način rada te željno iščekujemo naš sljedeći susret! U tom susretu, mladi koju su sudjelovali u njemu, svjedočili su da se u njima nešto promijenilo i dogodilo nešto neobjašnjivo, osjetili su neku silnu snagu koja je čitavo vrijeme bila u njima, samo na neki način potisnuta i neotkrivena! Vratili smo se puni veselja, radosti i zajedništva.

Također smo otkrili puno zanimljivih događaja i detalja tijekom života utemeljiteljice sv. Marije De Mattias te o njezinoj braći i sestrama sljedbenicama! Obišli smo samostan, susreli se s kreativnim radom sestara Klanjateljica i pozvali ih u našu župu da i nama održe koju radionicu prigodnih čestitki i sličnih rukotvorina.

Ova duhovna obnova po mnogo čemu je bila korisna, te nam je dala odgovore na mnoga pitanja, zaželjeli smo ponovno doći i opet doživjeti kako Isus dotiče naš život i kako nam je doista važan.

Tajana Pokec