3. formacija animatora za mlade

img_2669_resize_thumbU našoj Varaždinskoj biskupiji imamo novu mogućnost formacije župnih animatora u ovoj školskoj i akademskoj godini. Sve detaljnije informacije potražite kod svojih župnika: kada su termini, tko može biti animator itd.

U mjesecu siječnju ove godine vaši župnici su dobili obavijest o projektu formacije animatora «Mladi za mlade» kojeg su tražili neki župnici. Uvjet da se škola može održati je da se prijavi barem 35 mladih. Budući da se nakon završenih prijava nije prijavilo dosta mladih, ista se nije ni održala.
Poznato Vam je da su tu formaciju mogu uključiti srednjoškolci, studenti i mladi koje župnici prijave. Kao što znate prva grupa počela je još 2003. godine sa svrhom naučiti sudionike kako zainteresirati, organizirati i izvoditi različite aktivnosti za mlade u župi, te na taj način biti pomoć svećenicima i vjeroučiteljima u pastoralu ili barem u organiziranju sličnih aktivnosti.

Formacija se odvija u 4 vikenda i nužno je da kandidat bude prisutan na svakom terminu. Započinje se u petak navečer u 19,00 sati i završava u nedjelju poslije ručka, a sve se odvija u podrumskim prostorijama biskupske rezidencije.
Pogledajte datume održavanja formacije, rezervirajte i osloboditi te vikende, jer ako ne možete sudjelovati na svima bolje je da se niti ne prijavljujete.
Vikendi u kojima će se izvoditi formacija:

• 20. – 22. 11. 2009.
  • 08. – 10. 01. 2010.
  • 05. – 07. 03. 2010.
  • 23. – 25. 04. 2010.

Ako se prijavi manje od 35 kandidata formacija se neće moći održati.
Kod prijave navesti ime i prezime te mobitel kandidata.

Ukoliko ste zainteresirani, molimo Vas da nam se javite, u kontaktu s vašim župnikom, telefonom u Katehetski ured najkasnije do ponedjeljka, 26.10.2009. do 9,00 sati.

Termin prijave, kao što vidite je pomaknut s 20.10.2009. na 26.10.2009. zbog malog broja prijavljenih. Stoga dragi mladi, potaknite župnike da vas ne zaborave prijaviti.