Proteklog vikenda održano je trasiranje 20. jubilarnog Križnog puta mladih naše biskupije

SV. JURAJ NA BREGU - ČAKOVEC - VARAŽDIN, 29.2.-1.03.2020. Proteklog vikenda održano je trasiranje 20. jubilarnog križnog puta mladih Varaždinske biskupije župama Štrigovskog, Čakovečkog i Istočnovaraždinskog dekanata.

Dvadesetak redara iz svih krajeva naše biskupije protekli su vikend proveli na terenu trasirajući ovogodišnju rutu 20. jubolarnog Križnoga puta mladih koji se održava 28. i 29. ožujka župama Štrigovskog, Čakovečkog i Istočnovaraždinskog dekanata. Nakon okrijepe u župi sv. Jurja mč. u Sv. Juraju na Bregu i pozdrava domaćeg župnika vlč. Ivice Puškadije ml., krenuli su na dvodnevni hod pod budnim duhovnim okom povjerenika za mlade, vlč. Tihomira Koseca te Roberta Inkreta i Marte Kranjčec, glavnih trasera križnih puteva. Putem se razgovaralo, molilo, promišljalo, učilo kako biti učinkovit redar i raslo u zajedništvu između starijih i mlađih redara.

Prvi dan križnog puta činiti će 7 postaja: župna crkva sv. Jurja mč. (Sv. Juraj na Bregu), kapelica Uzašašća Gospodnjeg (Knezovec), župna crkva sv. Petra i Pavla, ap. (Mačkovec), župna crkva sv. Jelene Križarice (Šenkovec), kapelica sv. Ane (Mihovljan), župna crkva sv. Florijana (Pribislavec) i župna crkva sv. Nikole, biskupa (Čakovec).

Dobrotom župnika u Pribislavcu, vlč. Tomislava Kosa, i domaćih župljana redari traseri proslavili sv. misu koju je predvodio povjerenik za mlade naše biskupije, vlč. Tihomir Kosec, okrijepili se toplom večerom, održali svoj radni sastanak te nakon druženja prožetog pjesmom i smijehom pošli na počinak. Nedjeljni hod započeli su sv. misnim slavljem u zajedništvu sa župljanima Pribislavca te nakon doručka i jutarnje molitve nastavili svoj put prema svojoj završnoj točki - Varaždinu.

Drugi će dan križnog puta također činiti 7 postaja: župna crkva sv. Antuna Padovanskog - Jug (Čakovec), župna crkva Majke Pomoćnice (Strahoninec), župna crkva sv. Nikole, biskupa (Novo Selo na Dravi), kapelica sv. Florijana (Šandorovec), kapelica Gospe Snježne i sv. Križa (Kuršanec), župna crkva sv. Josipa (Varaždin) te katedrala Uznesenja BDM na Nebo (Varaždin).

Trase prvog i drugog dana križnog puta duge su 22 km. Kartu prvog dana 20. Križnog puta mladih naše biskupije možete preuzeti ovdje, dok kartu drugog dana možete preuzeti ovdje.

Smisao trasiranja, uz prvotno usvajanje rute križnog puta, također je i međusobno upoznavanje, mala duhovna obnova i druženje redara, da bi na samom križnom putu mladih spremno služili povjerenim im mladima. Ondje ih najprije čeka posao svjedočenja, održavanja sigurnosti i briga za sve mlade sudionike. Redari su označili svako potrebno skretanje kako ne bi zalutali, izvidjeli mjesta gdje treba biti posebno oprezan i upoznali se sa župnicima domaćinima. Također, dobili su upute kako se treba ponašati kako bi sve prošlo sigurno i na blagoslov sudionika. Bilo je i desetak novih, mladih redara koji su spremno učili od starijih i iskusnijih redara.

Dragi mladi, bdijmo svi zajedno u molitvi za plodove i radosno iščekujmo 20. križni put mladih Varaždinske biskupije!