Proteklog vikenda održano je trasiranje 19. Križnog puta mladih naše biskupije!

SV. ĐURĐ - VELIKI BUKOVEC - LEGRAD, 23.-24.03.2019. Proteklog vikenda održano je trasiranje 19. križnog puta mladih Varaždinske biskupije župama Ludbreškog dekanata.

Tridesetak redara iz svih krajeva naše biskupije protekli su vikend proveli na terenu trasirajući ovogodišnju rutu 19. križnoga puta mladih koji se održava 6. i 7. travnja župama Ludbreškog dekanata. Nakon okrijepe u župi sv. Jurja mč. u Sv. Đurđu i pozdrava domaćeg župnika vlč. Vlade Boraka, krenuli su na dvodnevni hod pod budnim duhovnim okom povjerenika za mlade, vlč. Tihomira Koseca te Roberta Inkreta i Marte Kranjčec, glavnih trasera križnih puteva. Putem se razgovaralo, molilo, promišljalo, učilo kako biti učinkovit redar i raslo u zajedništvu između starijih i mlađih redara.

Prvi dan križnog puta činiti će 7 postaja: župna crkva sv. Jurja mč. (Sv. Đurđ), kapelica sv. Roka (Karlovec Ludbreški), kapelice sv. Ane i sv. Barbare (Struga Ludbreška), kapelica Svih Svetih (Sesvete Ludbreške), kapelica Presvetog Trojstva (Kapela Podravska), kapelica sv. Križa (Dubovica) i župna crkva sv. Franje Asiškog (Veliki Bukovec).

Dobrotom župnika u Velikom Bukovcu, vlč. Stjepana Berljaka, i domaćih župljana redari traseri proslavili sv. misu koju je predvodio povjerenik za mlade naše biskupije, vlč. Tihomir Kosec, a koju je svojim pjevanjem uljepšao zbor mladih župe domaćina; okrijepili se toplom večerom, održali svoj radni sastanak te nakon druženja prožetog pjesmom i smijehom pošli na počinak. Nedjeljni hod započeli su sv. misnim slavljem u zajedništvu sa župljanima Velikog Bukoca te nakon doručka i jutarnje molitve nastavili svoj put prema svojoj završnoj točki - Legradu.

Drugi će dan križnog puta također činiti 7 postaja: kapelica sv. Katarine (Mali Bukovec), kapelica sv. Nikole biskupa (Selnica Podravska), kapelica sv. Martina biskupa (Zablatje), župna crkva sv. Emenika (Imbriovec), kapelica sv. Antuna Padovanskog (Mali Otok) te župna crkva Presvetog Trojstva (Legrad) .

Trasa prvog dana križnog puta duga je 19 km, dok trasa drugog dana iznosi 21 km. Kartu prvog dana 19. Križnog puta mladih naše biskupije možete preuzeti ovdje, dok kartu drugog dana možete preuzeti ovdje.

Smisao trasiranja, uz prvotno usvajanje rute križnog puta, također je i međusobno upoznavanje, mala duhovna obnova i druženje redara, da bi na samom križnom putu mladih spremno služili povjerenim im mladima. Ondje ih najprije čeka posao svjedočenja, održavanja sigurnosti i briga za sve mlade sudionike. Redari su označili svako potrebno skretanje kako ne bi zalutali, izvidjeli mjesta gdje treba biti posebno oprezan i upoznali se sa župnicima domaćinima. Također, dobili su upute kako se treba ponašati kako bi sve prošlo sigurno i na blagoslov sudionika. Bilo je i desetak novih, mladih redara koji su spremno učili od starijih i iskusnijih redara.

Dragi mladi, bdijmo svi zajedno u molitvi za plodove i radosno iščekujmo 19. križni put mladih Varaždinske biskupije!