Održan 1. Katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije pod geslom ''Ako tvoj brat pogriješi – prekori ga.“ (Mt 18,5)

GORNJI KNEGINEC, 1.12.2018. Protekle subote održan je 1. Katolički malonogometni turnir Varaždinske biskupije pod geslom ''Ako tvoj brat pogriješi – prekori ga.“ (Mt 18,5)

Turnir je započeo Službom riječi koju je predslavio supervizor turnira i povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec. Nakon toga, predstavljen je novi voditelj KMNT Vb-a, Tomislav sakač, koji je zahvalio svima prisutnima na dolasku, uveo u novu sezonu koju će činiti 3 turnira te istaknuo smjernice i pravila za odigravanje.

Na turniru je nastupilo 11 ekipa i to iz sljedećih župa: sv. Martin biskup, sv. Martin na Muri; Uzvišenje sv. Križa, Vratišinec; sv. Marija Magdalena, Kneginec; FRAMA Varaždin; sv. Fabijan i Sebastijan, Varaždin; sv. Margareta, Margečan; sv. Martin biskup, Varaždinske Toplice; Presveto Trojstvo, Ludbreg; Uznesenja BDM, Molve; sv. Franjo Ksaverski, Kozarevac i sv. Vid mč., Pitomača.

Prvo mjesto ovog je puta osvojila ekipa ''Vratišinec'' iz Župe Uznesenja sv. Križa u Vratišincu, drugo je mjesto pripalo ekipi ''Trojaki'' iz Župe Presvetog Trojstva u Ludbregu dok je treće mjesto pripalo ekipi "Sv. Martin" iz Župe sv. Martina biskupa u Varaždinskim Toplicama.

Najboljim strijelcem turnira proglašen je Davor Toplak iz ekipe ''Sv. Marija Magdalena'' Kneginec, najboljim igračem turnira Aleksandar Vincek iz iste ekipe "Vratišinec", a najboljim golmanom Andrej Huzjak iz ekipe "Trojaki" iz župe Presvetog Trojstva iz Ludbrega. Turniraska je komisija naslov "fair play" ekipe dodjelila ekipi ''Vratišinec''.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju i završio molitvom koju je predvodio vlč. Kristijan Stojko. Na kraju turnira Tomislav Sakač, voditelj Turnira, zahvalio se domaćinima na iznimno lijepom gostoprimstvu, sucima te svim sudionicima turnira na sudjelovanju podijelivši pritom prikladne zahvalnice te priznanjan i nagrade za prva tri mjesta.

Idući, treći turnir, održati će se u subotu 12. siječnja 2019. s početkom u 8.00 sati, na području dragog nam Međimurja. Dođite i podržite svojom prisutnošću naše nogometaše! :-)

Ovom prikikom pozivamo i nove timove da nam se pridruže!