Molitveno bdijenje mladih u Ludbregu

U petak 31. kolovoza 2012. uoči Svete nedjelje u 21 sat na ludbreškom svetištu okupili su se mladi hodočasnici iz raznih krajeva Varaždinske biskupije.

Mladi ludbreške župe rezervirali su jednu večer na svetištu za druženje Isusa i mladih naše biskupije na sada već tradicionalnom, trećem po redu bdijenju koje je predvodio tada župni vikar, a sada već novi povjerenik za pastoral mladih, vlč. Tihomir Kosec.

Kako u svakodnevnom životu, tako i tu večer, mladi su bili okruženi bukom iz raznih zvučnika koju donosi druga strana Svete nedjelje, no odlučili su se oglušiti na „krive zvukove" i tu večer u potpunosti posvetiti Njemu. Razmatrali su o Isusu kao svom uzoru, kroz postaje Križnoga puta razmišljali su o Isusovim željama koje on želi za nas, a zatim su mu predali svoje želje, ma koliko one bile zemaljske. Kraj susreta bio je rezerviran za pjevanu krunicu Božanskog milosrđa i klanjanje pred Presvetim.

Nakon susreta sa živim Kristom, mladi su se uz sokove i kolače družili i međusobno.

Jelena Brcković

Fotografije: Stjepan Stjepić