"Duhovi - Varaždin 2017."

VARAŽDIN, 26.05.-03.06.2017. S radošću vas i ove godine pozivamo na sadržajima bogatu Duhovsku osminu uoči same svetkovine Duhova i Duhovsko bdijenje koje organizira i koordinira Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Pogledajte što smo vam pripremili!

Duhovska osminu uoči same svetkovine Duhova održavati će se od 26. svibnja do 3. lipnja 2017.godine, dok će se samo Duhovsko bdijenje mladih održati 3. lipnja 2017. u Varaždinu. Ove će godine koncept susreta biti malo drukčiji. Podsjećamo, prethodnih smo godina „izašli“ iz prostora varaždinske katedrale i tako, hodajući ulicama triju glavnih biskupijskih gradova, posvjedočili novost koja se dogodila silaskom Duha svetoga nad apostole na dan Pedesetnice. Ove godine će gradske župe i samostani grada Varaždin otvoriti vrata svih župnih i samostanskih crkvi kako bi svi vjernici – ne samo mladi (koji organiziraju i koordiniraju susret) – mogli, prema vlastitom afinitetu, sudjelovati u programu predviđenom za svaku pojedinu crkvu. Plan i mjesto kao i satnicu događaja, donosim dolje niže. Osim plana samog Duhovskog bdijenja 3. lipnja 2017.,  donosimo vam također i plan čitave duhovske osmine.

Duhovska osmina
  • Klanjanje mladih: petak 26. svibnja 2017. u varaždinskoj katedrali u 20 sati
  • „Tajna uspjeha dečka s FOI-a“, Matija Kopić (bivši student FOI-a, a danas uspješni hrvatski mladi poduzetnik – programer i praktični mladi vjernik), 30. svibnja 2017. u varaždinskoj katedrali u 19 sati
  • Prezentacija i prodaja majica s logom „Ne PSUj – ČOVJEKUji drugim rekvizitima na istu temu s postavljenim štandom na Trgu Kralja Tomislava u Varaždinu 31.  svibnja (od 9:30 – 18 sati) i 1. lipnja 2017. od 9 – 13 sati
  • Duhovna obnova: vlč. Ciril Čus, 1. lipnja 2017. u varaždinskoj katedrali u 19 sati
  • Sveta misa u 19 sati (varaždinska katedrala) i projekcija filma (uz katehezu) „Koliba“ (2016.) u dvorani Pastoralnog centra VB (Varaždin), 2. lipnja 2017. u 20 sati

Duhovsko bdijenje

Drugi dio Duhovske osmine samo je Duhovsko bdijenje 3. lipnja u Varaždinu. Program bdijenja započinje okupljanjem u crkvi sv. Nikole biskupa u 20 sati. Bdijenje je ove godine koncipirano kao dan otvorenih vrata crkava grada Varaždina i zamišljeno da svaki sudionik sam kreira svoje vrijeme (od 20:20 – 22:15 sati, tj. vrijeme boravka u pojedinoj crkvi je proizvoljno) do zajedničke sv. mise u katedrali u 22:30 sati prema ponuđenom programu. Svi programi započinju u 20:20 sati, osim navedenih izuzetaka:
  • Sv. Nikola – klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom: U sabranosti – pred Isusom
  • Sv. Josip –Taizé molitva u 20:30 sati
  • Uršulinke – svjedočenje: Čudesa? Događaju se!
  • Dobri Pastir – susret obitelji i bračnih parova: Jezik obitelji – jezik ljubaviu 17 sati
  • Sv. Trojstvo (kapucini) – čitanje Božje riječi: Riječim da te izliječim
  • Sv. Vid (kapucinska kapelica) – molitva ružarija: (Pro)Hodaj s Marijom, dođi k Isusu!
  • Varaždinska katedrala: Marijini obroci – u 19 sati
  • Franjevci – Hvalospjev ljubavi 2017 – u 19 sati
Brzo, brzo, zabilježite ove datume u svoje vremenike i kalendariće! Animirajte svoje prijatelje, obitelji i poznanike, župljane - potaknite svoje župnike i vjeroučitelje, okupimo se oko Krista te još jednom pružimo svjedočanstvo svijetle budućnosti naše mjesne crkve! Budućnost je upravo u vama mladima! Budimo i ove godine "sol" ove naše domovine Hrvatske! Dočekajmo zajedno svetkovinu Duhova! S velikom vas radošću iščekujemo! :-)

Prigodni plakat za "Duhovi - Varaždin 2017." možete preuzeti ovdje.