"Duhovi" 2015.

Isus je bio odlučan prema Apostolima: nisu smjeli napuštati Jeruzalem, prije nego se obuku u silu Duha Svetoga (usp. Dj 1,4.8). Bez Njega nema poslanja - nema evangelizacije. Potaknuti tim Isusovim riječima, dvjestotinjak mladih naše biskupije prošle je godine hodočastilo župama i ulicama grada Varaždina te kroz bogati duhovni program razmatralo svoju otvorenost djelovanju Duha Svetoga u svom konkretnom životu, zazivalo: "Dođi, Duše Sveti!" i tako Varaždin učinilo hodočasničkim gradom! Ove godine želja nam je u još većem broju, vođeni Silom odozgor, učiniti Čakovec hodočasničkim gradom! Stoga vas i ove godine pozivamo na Duhovsku osminu i Duhovsko bdijenje za mlade pod nazivom "Duhovi 2015."!

Za blagdan Duhova i ove ćemo se godine na poseban način pripremati kroz Duhovsku osminu! Ona početi u ponedjeljak, 18. svibnja, projekcijom filma uz katehezu koja će biti održana u dvorani Pastoralnog centra Varaždinske biskupije (Zagrebačka 3) u Varaždinu s početkom u 20 sati. Ove će godine biti prikazan film "God's not dead" (2014.), a u film će nas svojom kratkom katehezom uvesti naš povjerenik za mlade, vlč. Tihomir Kosec.

U srijedu, 20. svibnja, dr.sc. Fra Josip Blažević, OFM Conv. održat će duhovnu obnovu nazvanu"Sveti Duh i(li) povratak ‘starim’ duhovima ‘New agea’”. Duhovna obnova počet će sv. misom u varaždinskoj katedrali u 19 sati, a pjevanje će predvoditi Zbor mladih varaždinske katedrale i Zbor mladih "Via" iz varaždinske župe sv. Vida.

Petak, 22. svibnja rezerviran je za klanjanje pred Presvetim koje će na osobiti način biti prožeto molitvom za svu progonjenu braću i sestre u Kristu širom svijeta. Klanjanje, koje će biti održano u našoj varaždinskoj katedrali s početkom u 20 sati, predvodit će povjerenik za mlade, vlč. Tihomir Kosec.

Vrhunac ovogodišnje duhovske osmine kojoj je i cilj pripremiti svakoga od nas za blagdan Duhova, bit će Duhovsko bdijenje za mlade koje će u subotu, 23. svibnja biti održano u Čakovcu

Duhovsko bdijenje započet će u župnoj crkvi sv. Jelene Križarice u Šenkovcu u 19 sati, gdje će prvih 45 minuta biti posvećeno osluškivanju i razmatranju Božje riječi. Duhovsko će bdijenje biti nastavljeno procesijskim hodom ulicama Šenkovca i grada Čakovca uz molitvu ružarija do„Katoličkog doma” u Čakovcu gdje će za prisutne biti pripremljeno jedno svjedočanstvo. Po završetku svjedočanstva, preselit ćemo se u župnu crkvu sv. Nikole biskupa Čakovec gdje ćemo pola sata provesti u klanjanju pred Presvetim. Klanjanje će predvoditi fra Marko Pustišek, dok će pjevanje animirati ujedinjena bratstva Frame iz Čakovca, Varaždina, Koprivnice i Novog Marofa. Po završetku klanjanja procesija s Presvetim uputit će se do župne crkve sv. Antuna Padovanskog Čakovec jug gdje će biti održan vrhunac duhovskog bdijenja - misno slavlje. Misno slavlje bit će oko 23.30 sati, a predvodit će ga vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za mlade Varaždinske biskupije, dok će pjevanje animirati Zbor mladih varaždinske biskupije

Brzo, brzo, zabilježite ove datume u svoje vremenike i kalendariće! Animirajte svoje prijatelje, obitelji i poznanike - potaknite svoje župnike i vjeroučitelje, okupimo se oko Krista te još jednom pružimo svjedočanstvo svijetle budućnosti naše mjesne crkve! Budućnost je upravo u vama mladima! Budimo i ove godine "sol" ove naše domovine Hrvatske! S velikom vas radošću iščekujemo! Smile