Ove subote održan prvi vikend trajne formacije animatora naše biskupije!

Ove subote održan prvi vikend trajne formacije animatora naše biskupije!JALŽABET, 24.11.2018. Ove subote 30 - tak mladih započelo je novu Temeljnu formaciju animatora Varaždinske biskupije "Mladi za mlade" svojim prvim vikendom.
Prvi od pet vikenda formacije, dobrotom domaćeg župnika vlč. Josipa Vidovića, održao se u prostorima župe Jalžabet pod vodstvom animatora instruktora s. Maje Dolenec, Anje Kremenić, Petre Herceg, Stele Posavec te voditeljice formacije Mateje Marčun. Program je započeo u 10.30 predstavljanjem animatora instruktora te samog sadržaja i svrhe formacije. Nakon uvodnog dijela uslijedila je vježba očekivanja pod nazivom „Kuća snova i noćnih mora“ u kojoj su polaznici imali prilike izraziti svoja očekivanja, motivaciju, ali i strahove vezane uz formaciju. Srž ovog prvog susreta bila je radionica „Animirati: Tko? Što? Kako?“ kroz koju su sudionici na kreativan način saznali što je to animacija i tko je to animator. Nakon plesa generacije uslijedio je rad u malim grupama, a sam susret završio je svetom misom u župnoj crkvi svete Elizabete Ugarske koju je predvodio vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za pastoral mladih Varaždinske biskupije. Drugi vikend, koji nas očekuje u siječnju, održati će se u Molvama.