Održan 3. vikend temeljne formacije animatora naše biskupije u Knegincu!

KNEGINEC, 14.– 16.2.2020. Proteklog vikenda održan je treći po redu susret temeljne formacije animatora naše biskupije "Mladi za mlade", ovog puta u župi Kneginec.

Tema trećeg susreta bila je „Mjesto i pripadnost animatora u zajednici“. U sam susret, predvodeći sveto misno slavlje, mlade je uveo vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za mlade Varaždinske biskupije i domaći župnik u Knegincu. Tokom vikenda, mladi su kroz različite radionice, predavanja, vježbe i igre učili o važnosti zajedništva i zajednice, područjima djelovanja animatora te koja je njihova uloga kao budućih animatora u istim.

Jedan od važnijih ciljeva ovog trećeg po redu susreta bio je osvijestiti animaciju kao osobni odabir i poslanje te povećati svijest o pripadnosti zajednici. Mlade su ovog vikenda pratile Mateja Marčun, voditeljica formacije naše biskupije; s. Maja Dolenec, Matea Tokić, Lea Miloš te Luka Herceg. Sam susret završio je nedjeljnom sv. misom u zajedništvu sa župnom zajednicom.