Rezultati KMNL-a u Trnovcu

Rezultati KMNL-a u TrnovcuNa prvom ovogodišnjem zimskom turniru Katoličke malonogometne lige (KMNL) u Trnovcu Bartolovečkom koji je održan u subotu, 10. siječnja 2015. godine, pobijedila je ekipa „Sveta Elizabeta Ugarska“ iz župe Jalžabet.

POREDAK:
  1. mjesto - Ekipa "Sv. Elizabeta Ugarska", Župa Jalžabet
  2. mjesto - Ekipa "Rastanak sv. Apostola", Župa Novigrad Podravski
  3. mjesto - Ekipa "Sv. Marija Magdalena", Župa Kneginec
Nagrada za fair play -  Ekipa "Rastanak sv. Apostola", Župa Novigrad Podravski

Najbolji igrač - Nikola Bubnjarić (Ekipa "Sv. Marija Magdalena", Župa Kneginec)

Najbolji strijelac - Darko Svalina (Ekipa "Rastanak sv. Apostola", Župa Novigrad Podravski)

Najbolji golman - Sandro Medved (Ekipa "Sv. Marija Magdalena", Župa Kneginec)

Najsrdačnija ekipa ili bolje istaknuti – karizmatična ekipa bila je „Sveta Barbara“ iz župe Natkrižovljan čije su igrače na terenu itekako bodrili suigrači na klupi.

Originalni su bili i navijači „Dijamanata“, odnosno igrača FiS i ZMVK-a koji su imali prave navijačke rekvizite – od truba do plakata i iscrtanih lica.

Geslo turnira bilo je „Hvalite ga igrom!“ (Ps 150,4), a prijavilo se ukupno 12 ekipa:
  1. Sveta Elizabeta Ugarska, Jalžabet
  2. Socijalna samoposluga, Varaždin
  3. Rastanak svetih Apostola, Novigrad Podravski
  4. Sveta Marija Magdalena, Kneginec
  5. Sveti Ilija, Ilija
  6. Sveta Margareta, Margečan
  7. Sveti Vid, Pitomača
  8. Blaženi Alojzije Stepinac, Koprivnica
  9. Presvetog Trojstva, Reka
  10. Sveti Fabijan i Sebastijan i Zajednica mladih varaždinske katedrale, Varaždin
  11. Svetog Jakoba, Prelog
  12. Sveta Barbara, Natkrižovljan
Dečki su se okupili u dvorani u Trnovcu u ranim jutarnjim satima. Službu riječi predvodio je vlč. Tihomir Kosec, predstojnik Ureda za Pastoral mladih VB.

Valja napomenuti kako je predsjednik turnirske komisije Nenad Škerbić igrače upoznao i sa propozicijama turnira, objasnio im važnostfair playa i kulturu igranja i odnošenja na terenu te istaknuo na predavanju važnost i razliku KMNL-a od drugih malonogometnih turnira.

Predsjednik turnirske komisije Nenad Škerbić podijelio je priznanja i pehare zajedno sa vlč. Tihomirom Kosecom, suradnicom Ureda za mlade Martom Kranjčec i varaždinskim skautkinjama.

Hvala Karlu Vukoviću, dežurnim liječnicima, svima koji su na bilo koji način pripomogli u organizaciji, navijačima, i naravno, igračima.

Igrače i navijače očekuju još dva malonogometna turnira. Vidimo se!