Redari na trasiranju

Redari na trasiranjuJoš nas samo nekoliko dana dijeli do najiščekivanijeg događaja godine - Planinarskog križnog puta mladih Varaždinske biskupije, i to jubilarnog - 15. po redu! :) Kako bi sve proteklo u najboljem redu i ove godine, redari su se, zajedno s povjerenikom, vlč. Tihomirom Kosecom, prvog vikenda u ožujku uputili na trasiranje ovogodišnje rute.

Posao redara vam je poznat, ali ako ste slučajno zaboravili evo vam mali podsjetnik. "Iako su nekima redari kvaritelji zabave, Križni put mladih teško bi funkcionirao bez njih. Naime, posao redara je znati u detalje rutu, paziti na svaku osobu u koloni, pomoći onima kojima je fizički teško i ohrabrivati, ali i opomenuti one koji se ponašaju neprimjereno ili remete mir i molitvu drugima.

" Redari su i ove godine prošli rutu KP-a, markirali ju kako ne bi bilo zalutalih, izvidjeli dijelove na kojima treba biti POSEBNO oprezan, dobili upute kako se ponašati u određenim situacijama, te se bolje upoznali međusobno kako bi što bolje i jasnije funkcionirali tijekom KP-a. Ove godine redari su dobili pojačanje - nekoliko članova starijih skauta iz župe Sv. Fabijana i Sebastijana.

Upoznali su se i sa župnicima - domaćinima, a oba dana brzo su prošla u slavljenju Boga, molitvi, pjesmi i smijehu.
Naravno, i ove godine redari su došli do nekih važnih zaključaka:
  1. Iako ruta ove godine nije toliko brdovita (posebno ne drugog dana) ima mnogo vlažnog terena i JAKO je važno imati dobre ČVRSTE cipele ili gojzerice koje prije toga treba dobro impregnirati. Platnene tenisice ne dolaze u obzir! Kao i prošle godine, ako animatori ili redari primjete nekoga u platnenim tenisicama ili "starkama" odmah će ga vratiti i taj neće moći sudjelovati na KP-u.
  2. Vreću za spavanje i podmetač valja DOBRO PRIČVRSTITI na RUKSAKU. Nipošto ne nositi stvari u rukama jer će one trebati prilikom uspona ili silazaka, a i nošenjem stvari u rukama se nepotrebno gubi energija.
  3. OBAVEZNO uzeti KABANICU! Kišobrani ne dolaze u obzir.
  4. Spava se u školskoj športskoj dvorani. Valja slušati redare i animatore kod smještanja, a naravno, mora se i podnijeti žrtva "mirisa" nogu i hrkanja. :D
  5. I ove godine ruta je predivna. Prolazi se brežuljcima, poljskim putevima i naseljenim mjestima pa je moguće da će mještani pripremiti nešto za sve nas, ali uvijek je dobro imati hrane u ruksaku "za svaki slučaj." OBAVEZNO uzeti dovoljno TEKUĆINE (najbolje vode) za oba dana.
  6. Nemojte zaboraviti da je ovo PLANINARSKI križni put. Zato bi bilo dobro da imate kondicije, pa šećite ili vježbajte malo češće nego inače. ;)
  7. Ponovno ćemo upoznavati jedan predivan dio naše biskupije, a bregi, voda i blato na putu bit će pogodni za korizmeno odricanje. No, nemojte se bojati. Preporučamo vam da promatrate predivnu prirodu, međusobno se upoznajete i družite. ;)Dragi mladi, sve detaljnije informacije naći ćete ovdje, na stranicama Pastorala mladih, a svakako pregledajte (karte) i proučite informativni (letak).

Vidimo se na 15. KP-u! Veselimo vam se! Vaši redari