Kampovi za mlade - ljeto 2015.

Kampovi za mlade - ljeto 2015.Dragi mladi, najavljujemo vam aktivnosti i kampove koji će se ovog ljeta održavati u našoj biskupiji i diljem Lijepe naše! Kontaktirajte organizatore i odmorite se s Gospodinom i s vršnjacima!
Ovog ljeta u našoj biskupiji očekuje nas:

3. TABOROVANJE KATOLIČKE DJECE VARAŽDINSKE BISKUPIJE (Ferdinandovac, 9.-12. srpnja 2015.)
Četverodnevno taborovanje djece od 5. do 8. razreda pod geslom "Šimune Ivanov, ljubiš li me?" (Iv 21, 17a) organiziraju župa sv. Ferdinanda kralja iz Ferdinandovca, na čelu sa svojim župnikom vlč. Daroslavom Benjakom i Bratovština sv. Ferdinanda na čelu s vjeroučiteljem Robertom Ščukom. Kroz kateheze i misu, pjesmu i igru, boravak i suživot s prirodom a pod budnim okom vjeroučitelja i duhovnika, djeca će upoznati Boga koji je konkretan i živ. Cijena taborovanja je simboličnih 75 kn, a prijave započinju 21. lipnja. Za sve potrebne informacije i prijave javite se vlč. Daroslavu Benjaku (daroslav.benjak@gmail.com, 048/210-052) ili vjeroučitelju Robertu Ščuki (ferdinand.scuka@gmail.com, 092/129-9375).

"NO LONGER MUSIC" (Varaždin, 19. kolovoza 2015., prostor kazališnog trga, 21 sat)
"No Longer Music" (NLM) je evangelizacijska glazbena i teatralna produkcijska grupa vođena Davidom Pierceom koja preko 30 godina koristi pozornicu kako bi prenijela Evanđelje Isusa Krista sekularnoj mladeži u noćnim klubovima, na gradskim trgovima i festivalima. Izvedba traje 1 sat, nakon čega slijedi propovijed i poziv. Koncert je spoj žive glazbe, drame i mnogobrojnih vizualnih efekata koji prenose poruku Isusa, uključujući modernu scenu raspeća i uskrsnuća. Stil No Longer Music- a je mainstream i usredotočen je na široku sekularnu publiku (NIJE usmjeren samo na subkulturnu scenu poput punkera, metalaca i hardkoraša).

Više na sljedećim linkovima:
Web stranica: www.nolongermusic.com
Promotivni video: https://vimeo.com/68520832
Glazba: http://nolongermusic.bandcamp.com/album/out-of-time

3. BISKUPIJSKO HODOČAŠĆE MLADIH U SVETIŠTE KRVI KRISTOVE (Ludbreg, 29. kolovoza 2015.)
I ove godine opet nas čekaju nova iznenađenja uz već postojeće "stupove" hodočašća - križni put za mlade, prigodna kateheza, svjedočenje, adoracija pred Presvetim, sv. misno slavlje i zajedničko "finale" - na festivalu Duga! Krist uvijek iznenađuje! Jedno od njih svakako je (vidljivo) euharistijsko čudo pretvorbe vina u Isusovu krv.

Evo i sadržaja koji vam se pružaju diljem Hrvatske u organizaciji Ureda za mlade Hrvatske biskupske konferencije:
  • BAŠKE OŠTARIJE - u organizaciji Ureda HBK za mlade - Opća specijalizacija animatora
  • MODRAVE – kamp SKAC-a Zagreb
  • MALI LOŠINJ - ljetovanje animatora Povjerenstva za mlade Zagrebačke nadbiskupije
  • POSTIRA - Studentsko ljeto - voditelj don Damir Stojić
  • CRES - kamp 'Susret' Hrvatske konferencije viših redovničkih poglavara i poglavarica
  • KLENOVICA - kamp Povjerenstva za pastoral mladih Riječke nadbiskupije
  • DRIVENIK – kamp Zdruga katoličkih skauta Riječke nadbiskupije
  • ZMAJAN - kamp katoličkih skauta
  • POSTIRA - kamp za srednjoškolce salezijanskog Povjerenstva za pastoral mladih
  • GOLI OTOK – kamp Udruge Magis
  • ŽEPČE - biblijski kamp salezijanskog Povjerenstvo za pastoral mladih
  • KMAN - ljeto za krizmanike iz salezijanskih župa
  • KLENOVICA – kamp Udruge Magis
  • KARLOVAC – kamp Svetišta sv. Josipa, Ecosspiritusa i Zadruge za etično financiranje
  • LIKA/KRASNO POLJE – kamp Udruge Magis
  • ĐULOVAC/PAPUK – kamp Udruge Magis i Povjerenstva za mlade Požeške biskupije
  • MALA GORICA – kamp Udruge Magis
  • TAIZE – kamp braće iz Taizea
  • KRAPANJ – kamp Zajednice Emanuel
  • ŠIPAN – kamp Vijeća za mlade Dubrovačke biskupije
  • MEĐUGORJE - Mladi fest
  • KMAN/SPLIT - Ljetni oratorij
  • GOSPIĆKO-SENJSKA BISKUPIJA - kampovi Opusa Dei za djevojke i mladiće
  • MALI LOŠINJ - kamp za djecu Vojnog ordinarijata
  • PRVIĆ – župa daje prostor na korištenje zajednicama, udrugama i župama
  • VETERNICA - Duhovni centar Varaždinske biskupije
  • HOD FRAME - uoči Porcjunkule
  • KRAPANJ - kamp Malog tečaja kršćanstva Kursiljo
  • OLIB - kamp Klanjateljica Krvi Kristove
  • ČABAR - kamp Družba kćeri Marije Pomoćnice
  • JARMINA - kamp Udruge katoličkih izviđača Jarmina
  • ZAGREB – molitva mladih pred Kamenitim vratima utorkom u 20 sati
  • BiH/SKOPALJSKA GRAČANICA - ekumenski kamp mladih 'Friedensgrund'
  • KAPRIJE – kamp mladih Slovenske biskupske konferencije
  • LUŽNICA - Marijin dvor; Ljetni kamp za djecu
  • VEPRIC - Ministrantsko ljeto
  • ASIZ - Međunarodni susret 'Mladi prema Asizu'
  • KARMELIJADA – Mladi Karmela BSI-a
  • ORUBICA - Dječje ljeto župe i salezijanskog Povjerenstva za mlade
  • PULA – tečajevi Nove evangelizacije Udruge 'Radnici milosrdnog Isusa'
  • DUGI OTOK – kamp Križara
  • FERDINANDOVAC - kamp mladih Varaždinske biskupije
  • ŠIBENIK – program članova DUHOS-a, Duhovnost osječkih studentata, iz Osijeka
  • DUBROVNIK - 'Night fever'
  • SPLIT – 'Night fever'
Uvrstite biskupijske događaje u svoje kalendariće, odaberite svoj odmor prema vlastitim afinitetima i odmorite duh, dušu i tijelo!