Pred nama je jubilarni 20. Križni puta mladih naše biskupije - ON LINE!

VARAŽDIN, 8.9.2020. S radošću vas obavještavamo da će se, na prijedlog našeg biskupa Bože Radoša, ovog vikenda, 12. i 13. rujna, konačno održati jubilarni 20. Križni put mladih Varaždinske biskupije - on line!

Ove 2020. godine, jubilarni 20. po redu "Križni put mladih Varaždinske biskupije", na prijedlog biskupa Bože Radoša i zbog epidemiološke situacije, održat će se na način da će 20-ak animatora i redara prohodati predviđenu rutu 12. i 13. rujna.

Postaje križnog puta i sv. mise prenositi će se virtualno, putem Facebook stranice Ureda - Mladi Varaždinske biskupijeUz to, svoje ćete molitvene nakane, koje se uobičajeno pišu u bilježnicu, moći slati u obliku molitvene poruke u inbox gore spomenute Facebook stranice Ureda kojih će, s obzirom na aktualnu situaciju, sigurno biti i na njihove nakane ćemo moliti na postajama! Također vam predlažemo, ako imate tu mogućnost da, ili na razini župne zajednice ili dekanata, organizirate zajedničko gledanje, tj. sudjelovanje na nekoj od postaja KP-a i/ili u prijenosu svetih misa koje će predvoditi povjerenik za mlade u subotu, tj. otac biskup u nedjelju. Točan termin sv. misa biti će naveden na Facebook stranici, a planirane su oko 18 sati oba dana.

Križni put će započeti svojom prvom postajom u župnoj crkvi Sv. Jurja mučenika u Sv. Jurju na Bregu u 9:00 sati

Ove godine hodočastit ćemo župama Štrigovečkog, Čakovečkog i Istočnovaraždinskog dekanata pod geslom „JA sam pobijedio svijet!“ (Iv 16,33)

Pozovite svoje prijatelje i pridružite nam se virtualno na ovogodišnjem Križnom putu mladih naše biskupije gdje vas Gospodin, u ovim izrazito izazovnim vremenima, ponovno želi iznenaditi, duhovno oBogatiti i gdje vas očekuju brojna iznenađenja! Učinimo ovu specifičnu godinu POSEBNOM svojom vjernošću, postojanošću, plodonosnom žrtvom, molitvenim srcem i - zajedništvom!

Tekst Križnog puta.

Božanski časoslov - SUBOTA, jutarnja.

Iskreno vam se radujemo i - pratimo se!  :-)