Održano trasiranje 18.Križnog puta mladih Varaždinske biskupije

MAĐAREVO - LJUBEŠĆICA - BIŠKUPEC, 3.-4.03.2018. Proteklog vikenda održano je trasiranje 18. križnog puta mladih Varaždinske biskupije župama varaždinskotopličkog, istočnovaraždinskog i zapadnovaraždinskog dekanata.

Tridesetak redara iz svih krajeva naše biskupije protekli su vikend, unatoč izrazito zahtjevnom vremenu, proveli na terenu trasirajući ovogodišnju rutu 18. križnoga puta mladih koji se održava 17. i 18 ožujka župama varaždinskotopličkog, istočnovaraždinskog i zapadnovaraždinskog dekanata. Nakon okrijepe u župi sv. Vida i sv. Jurja mčč. u Mađarevu dobrotom domaćeg župnika vlč. Vjekoslava Vidačeka, krenuli su na dvodnevni hod pod budnim duhovnim okom povjerenika za mlade, vlč. Tihomira Koseca te Roberta Inkreta i Marte Kranjčec, glavnih trasera križnih puteva. Putem se razgovaralo, molilo, promišljalo, razmatralo i raslo u zajedništvu.

Prvi dan križnog puta činiti će 6 postaja: župna crkva sv. Vida i sv. Jurja mčč. u Mađarevu, zavjetni križ (Mađarevo), župna crkva Kraljice sv. Krunice u Remetincu, kapelica sv. Ivana Krstitelja (Ključ), kapelica (Javorin Vrh), kapelica (Ljubešćica).

Dobrotom župnika u Ljubešćici, vlč. Stjepana Makara, redari traseri okrijepili su se večerom, proslavili sv. misu, održali svoj radni sastanak te nakon druženja prožetog pjesmom i smijehom pošli na počinak. Nedjeljni hod započeli su sv. misnim slavljem u zajedništvu sa župljanima Ljubešćice te nakon doručka i jutarnje molitve nastavili svoj put prema svojoj završnoj točki - Biškupcu.

Drugi će dan križnog puta činiti 8 postaja: župna crkva Majke Božje Snježne (Ljubešćica), kapelica (Orehovec), postaja u šumi, kapelica (Halić), župna crkva sv. Marije Magdalene (Kneginec), kapelica (Turčin), kapelica (Poljana Biškupečka) te župna crkva uznesenja BDM.

Trase oba dana križnog puta duge su 22 km. Smisao trasiranja, uz prvotno usvajanje rute križnog puta, također je i međusobno upoznavanje, mala duhovna obnova i druženje redara, da bi na samom križnom putu mladih spremno služili povjerenim im mladima. Ondje ih najprije čeka posao svjedočenja, održavanja sigurnosti i briga za sve mlade sudionike. Redari su označili svako potrebno skretanje kako ne bi zalutali, izvidjeli mjesta gdje treba biti posebno oprezan i upoznali se sa župnicima domaćinima. Također, dobili su upute kako se treba ponašati kako bi sve prošlo dobro. Bilo je i novih, mladih redara koji su spremno učili od starijih i iskusnih redara.

Dragi mladi, bdijmo svi zajedno u molitvi za plodove i radosno očekujmo 18. križni put mladih Varaždinske biskupije!